Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatGrudzie 14 2018 16:39:21 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Danych Osobowych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Bo ważna jest radość dziecka…

Kilka tygodni temu odbył Walentynkowy Koncert Charytatywny, podczas którego zbieraliśmy fundusze na wycieczkę dla wychowanków Domu Dziecka „Jutrzenka”. Dzięki hojności darczyńców wyjazd udało się szybko zorganizować.
W czwartek 28 lutego 2013r. o ósmej rano autokar ruszył z Barda w kierunku Wrocławia. Dzieci już od samego początku miały uśmiechy na twarzach, zresztą utrzymały je do samego końca  Po godzinnej podróży trafiliśmy do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, gdzie studenci Wydziału Lalkarskiego przygotowali piękny spektakl pt. „Dzikie łabędzie”. Dzieciaki były zafascynowane, podziwiały grę aktorów, ich atrakcyjne kostiumy oraz lalki. Intrygujący nastrój tworzyła muzyka, piosenki i cudowna, wielokrotnie zmieniająca się scenografia. Widowiskowe efekty umożliwiała ruchoma scena, wyposażona w nowoczesne rozwiązania techniczne. Historia Elizy i jej jedenastu braci z baśni H. Ch. Andersena wciągnęła wszystkich, co sprawiło, że nawet wolontariusze i wychowawcy weszli w fantastyczny świat, a pełne grozy czy śmiechu sceny oderwały nas od rzeczywistości. Przy ogromnych brawach nasi milusińscy podarowali aktorom ręcznie wykonane kwiatki, dziękując za włożony trud i wspaniałe wrażenia. Po spektaklu jedna z aktorek ponownie wyszła na scenę, by opowiedzieć o sztuce animowania lalkami teatralnymi. Odpowiadała także na nurtujące dzieci pytania, a największą frajdę sprawiła, pozwalając chętnym na samodzielną animację lalkami z przedstawienia.
Po takiej zabawie dzieciom zaburczało w brzuszkach, dlatego też w holu gościnnego teatru spożyliśmy drugie śniadanko, po czym popędziliśmy dalej w stronę Muzeum Współczesnego. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Starszaki ruszyły do zwiedzania muzeum, a grupa młodsza otrzymała do wykonania zadanie plastyczne. Po ukończeniu artystycznej twórczości maluchy miały możliwość pobawić się w designerskim, kolorowym i przyjemnym pomieszczeniu w kształcie koła. Po 45 minutach szaleństw na zwiedzanie przyszedł czas – grupy wymieniły się. Pani przewodnik Magdalena Skowrońska ciekawie opowiadała o samym muzeum funkcjonującym od roku, jak również o aktualnej wystawie oryginalnych rzeźb. Miałam okazję zobaczyć prace Pawła Althamera wykonane z polietylenu (odlewy twarzy z gipsu). Aż chciało się ich dotknąć, lecz ze względu na podatność na uszkodzenia mogliśmy pochłonąć ich piękno jedynie zmysłem wzroku. Dzieciaki świetnie się bawiły, układając pomysłowe kompozycje w muzeum samoobsługowym. Na samym końcu wyszliśmy na dach 7-piętrowego budynku, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Wrocławia. Przewodniczka wyjaśniła graficzny koncept słów widniejących na ścianie frontowej muzeum jako przykład poezji konkretnej: powtarzające się czasowniki „było, jest, będzie” zostały ułożone w kształcie „odwróconej” klepsydry.
Przypomniało nam to o nieubłaganie płynącym czasie i dobiegającej końca wyprawie. Aby umilić ostatnie wspólnie spędzone chwile, wybraliśmy się do centrum handlowego „Magnolia”, a dokładnie do dobrze znanej nam wszystkim restauracji Mc Donald’s. Po godzinie ponownie zebraliśmy się w autobusie i w komplecie zmierzaliśmy do Barda. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych emocji zakończyliśmy wspólną wyprawę. Zostaliśmy pożegnani bardzo serdecznie podziękowaniami za organizację wyjazdu.
Mam nadzieję, że także w następnym roku hojność darczyńców charytatywnego koncertu pozwoli ponownie sprawić trochę radości innym. Dziękujemy!

tekst: Justyna Wiśniewska, 2b
foto: Daria Glinka, 2e

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Copyright © 2015
1690946 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: