Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 25 2024 15:13:02 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Wolontariat LO
Jaki powinien być wolontariusz ?

Szkolenie dla 13 uczennic udzielających się w szkolnym wolontariacie miało miejsce 30 listopada br. Celem zajęć przeprowadzonych przez panią psycholog Natalię Mączyńską było uświadomienie wolontariuszom, jak trudnej i odpowiedzialnej pracy się podjęli.

Czytaj więcej...
Obejrzeć spektakl i pomóc dzieciom

Od kilku tygodni trwa w naszej Szkole zbiórka darów dla rodzinnych domów dziecka – placówek powstających na terenie powiatu ząbkowickiego – ogłoszona przez Wolontariat Domu Dziecka i Samorząd Uczniowski LO w Ząbkowicach Śląskich. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej...
Nowi wolontariusze w Domu Dziecka w Bardzie

23 września br. uczennice klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich wspólnie z panią Dorotą Wołyniec wybrały się do Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie, aby zainicjować pracę wolontariacką w kolejnym roku szkolnym.

Czytaj więcej...
Przyjedźcie jeszcze...

Karolina Pacyga i Sylwia Kawa z kl. 1e oraz Iga Chudzikiewicz i Rafał Bocianowski z kl. 1d do Domu Dziecka w Bardzie najczęściej jeździli pod opieką pani Doroty Wołyniec.

Czytaj więcej...
Kronikarskie przedsięwzięcia wolontariatu

Podczas wakacji 2015 roku została wykonana KRONIKA WOLONTARIATU Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich na rzecz Wychowanków Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie. Zapisy i fotografie obejmują okres kilkunastu lat – od listopada 2002 do czerwca 2015 r.

Czytaj więcej...
Dom Dziecka ,,Jutrzenka" istnieje 25 lat

19 czerwca 2015 r. jedenaście naszych licealnych wolontariuszek pod opieką pani dyrektor Marioli Hajduk i pani Doroty Wołyniec uczestniczyło w obchodach Jubileuszu 25-lecia istnienia Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie.

Czytaj więcej...
Mała podróż w teatralny świat bajek

W ciepły, wiosenny już prawie dzień – 10 marca 2015 roku wychowankowie Domu Dziecka "Jutrzenka" w Bardzie wraz z wolontariuszami pojechali na wycieczkę do Wrocławia, zorganizowaną przez opiekunów wolontariatu.

Czytaj więcej...
Warsztaty dla wolontariuszy

Spotkanie wolontariuszy z panią psycholog Agnieszką Nowaczewską odbyło się 8 października 2014 r. Podczas warsztatów dowiedziałyśmy się, jak pracować z dziećmi.

Czytaj więcej...
Szkolny wolontariat wznawia działalność

Pod opieką pań Doroty Wołyniec i Anny Grześków 3 października 2014 r. grupa kandydatów na wolontariuszy po raz pierwszy wybrała się do Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie.

Czytaj więcej...
O wolontariacie na sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej

10 czerwca 2014 roku o godzinie 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach odbyła się trzecia sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej, w której pracują także uczniowie naszego Liceum: Jakub Kielar, Piotr Piwkowski, Dawid Cekiera, Agnieszka Witwicka.

Czytaj więcej...
W wigilijnym nastroju w Domu Dziecka

18 grudnia 2013 r. był dniem szczególnym dla wolontariuszy naszej szkoły – otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie Wigilijne do Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie.

Czytaj więcej...
Dzieci czekają – wolontariat w „Jutrzence” rozpoczęty

Kilkanaście uczennic klas pierwszych, drugich i trzecich w sobotę 28 września 2013r. odwiedziło Dom Dziecka "Jutrzenka" w Bardzie wraz z opiekunkami – panią Anną Grześków i panią Barbarą Mianowską. Celem wizyty było zapoznanie się z obowiązkami wolontariuszy.

Czytaj więcej...
Kolorowe i uśmiechnięte buźki

14 czerwca 2013 r. był Dniem „Jutrzenki” w Bardzie. Wolontariusze już od czwartku pomagali w przygotowaniach tego pięknego i ważnego święta. Przekazali także dary zebrane od nauczycieli i uczniów. Impreza rozpoczęła się przemówieniem pani Ewy ¯ylińskiej - dyrektor Domu Dziecka.

Czytaj więcej...
Bo ważna jest radość dziecka...

Kilka tygodni temu odbył Walentynkowy Koncert Charytatywny, podczas którego zbieraliśmy fundusze na wycieczkę dla wychowanków Domu Dziecka „Jutrzenka”. Dzięki hojności darczyńców wyjazd udało się szybko zorganizować.

Czytaj więcej...
„Walenty od serca” w III Liceum Ogólnokształcącym

Od walentynek nie da się uciec, na dobre zagościły w naszej rzeczywistości. Jednak można je spędzić ciekawie i pożytecznie, np. na koncercie charytatywnym zorganizowanym przez nasze Liceum we współpracy z Ząbkowickim Ośrodkiem Kultury.

Czytaj więcej...
Jakim wolontariuszem jestem?

W ostatni dzień przed feriami zimowymi – 25 stycznia 2013 roku w naszym liceum odbyło się szkolenie wolontariuszy pracujących na rzecz Wychowanków Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie.

Czytaj więcej...
Wolontariusze rozpoczynają pracę w Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie

W sobotę 29 września 2012 roku kilkanaście uczennic z klas pierwszych i drugich z opiekunami – mgr Magdaleną Kotowicz i mgr Anną Grześków odwiedziło Dom Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie. Celem wyjazdu było wprowadzenie nowych ochotników w szeregi funkcjonującego od 10 lat w naszym liceum wolontariatu na rzecz wychowanków tej placówki.

Czytaj więcej...
Bezcenne uśmiechy – wycieczka do Złotego Stoku

2 czerwca 2012 roku wolontariuszki z III LO: Daria Glinka, Iwona Kurczab, Ania Urzędowska, Justyna Wiśniewska oraz Magda Szmidt z ząbkowickiego technikum wraz z opiekunkami p. Anną Grześków i p. Magdaleną Kotowicz uczestniczyły w wycieczce dla wychowanków Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie.

Czytaj więcej...
Nic miłości nie pokona

Nic miłości nie pokona 14 lutego, Walentynki. Przez niektórych uznawane za komercyjne święto przybyłe z Zachodu, inni widzą w nim świetną okazję do sprawienia przyjemności drugiej osobie. Niewątpliwie jest to jednak dzień, w którym najwięcej mówi się o miłości – czy może być lepsza okazja do zorganizowania koncertu charytatywnego?

Czytaj więcej...
Kim jest wolontariusz?

W ostatnich tygodniach (od 16 listopada do 6 grudnia 2011) w naszej szkole odbywały się szkolenia dla wolontariuszy. Wzięli w nich udział uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym rozpoczęli swoją pomoc wychowankom Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie.

Czytaj więcej...


Pierwsza wizyta w "Jutrzence" w tym roku szkolnym.

W sobotę 24 września 2011 r. o godzinie 10 wolontariusze wraz z nowymi kandydatami i opiekunami udali się na pierwsze organizacyjne spotkanie w Domu Dziecka "Jutrzenka" w Bardzie. Przywitała nas Siostra Patrycja - dyrektor domu dziecka i wychowawcy wszystkich grup, którzy przedstawili swoje oczekiwania wobec nas i podziękowali za przybycie.


Czytaj więcej...
Uśmiech „Jutrzenki” – 3 czerwca 2011 w Bardzie


Skakanie na dmuchanym zamku i strzelanie z prawdziwych policyjnych pistoletów to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie zostały zapewnione wychowankom Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie. My jako wolontariusze również zostaliśmy zaproszeni na festyn, podczas którego świętowaliśmy 21 rocznicę istnienia tej placówki, a od Siostry Dyrektor otrzymaliśmy podziękowanie za dar serca...
Czytaj więcej...
Wyjazd wychowanków DD „Jutrzenka” z wolontariuszami do Wrocławia


W słoneczny kwietniowy ranek wyruszył do Wrocławia wesoły autobus – 29 wychowanków Domu Dziecka w Bardzie i 18 wolontariuszy z III LO w Ząbkowicach Śl. wraz z opiekunami. Pojechaliśmy na spotkanie z kulturą i dobrą zabawą. W Teatrze Muzycznym Capitol obejrzeliśmy spektakl pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Mnogość barw, postaci i dźwięków na scenie zachwyciła dzieci zgromadzone na widowni. Pomysłowe dekoracje, kostiumy aktorów oraz dynamiczna choreografia przykuwały uwagę śledzących historię Dorotki i jej przyjaciół w wędrówce do tajemniczego Oza...
Czytaj więcej...
Wyraź siebie – warsztaty dla wolontariuszy


Wolontariuszy, którzy chętnie współpracują z wychowankami Domu Dziecka „Jutrzenka”, w III Liceum Ogólnokształcącym w Ząbkowicach Śląskich jest wielu – prawie 30 osób. Jednak wszyscy, którzy ochoczo pomagają przy odrabianiu lekcji, organizacji różnych zabaw lub po prostu spędzają wolny czas z dziećmi, muszą wiedzieć, jak w niektórych sytuacjach się zachować i co powiedzieć, aby osiągnąć zamierzony skutek. Wiedzę tę mogliśmy zdobyć podczas szkoleń zorganizowanych przez Dyrekcję bardzkiego Domu Dziecka. Odbywały się one trzykrotnie w naszym liceum, trwały średnio 90 minut, a były prowadzone przez panią psycholog Karolinę Kwiatkowską oraz panią pedagog Katarzynę Gurdak – absolwentkę naszej szkoły i także dawną wolontariuszkę...
Czytaj więcej...
Walentynki Wolontariatu


Walentynki to jedno z najmłodszych i najbardziej lubianych świąt. 14 lutego jest okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Dlatego wolontariusze z III Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich pod opieką Pani Anny Grześków postanowili zrobić niespodziankę wychowankom z Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie. Młodzież z naszego liceum mile zaskoczyła dzieci przepysznymi wypiekami, które osłodziły im popołudnie. Wspólnie spędzony czas zbliżył wolontariuszy i wychowanków. Dzieciaki równie mocno zaskoczyły nas przygotowanym wcześniej układem tanecznym, który wywarł na nas duże wrażenie, a występ chłopców został uwieńczony gromkimi brawami. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem przy dźwiękach gitary...
Czytaj więcej...
Mikołajkowy Koncert Charytatywny PODARUJÊ SIEBIE - 6 grudnia 2010 roku w ZOKu


Dochód przeznaczony na zorgranizowanie przez wolontariuszy wycieczki dla wychowanków Domu Dziecka "Jutrzenka" w Bardzie.

Foto: Agnieszka Strużyna i Natalia ¯ołopa

„W rytmie serca…” Mikołajki dzieci z Domu Dziecka w Bardzie


Mikołajki dzieci z Domu Dziecka w Bardzie Dnia 11 grudnia w kawiarni Ząbkowickiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość mikołajkowa przygotowana przez wolontariuszy – uczniów ząbkowickiego LO pod kierunkiem nauczycielki Anny Grześków dla wychowanków Domu Dziecka w Bardzie. Trudno opisać uczucia, jakie malowały się na twarzach dzieci i to, co tak naprawdę przeżywały w ten piękny wieczór. Uśmiechy na twarzach i prawdziwa radość to najlepsze, co mogły ofiarować organizatorom. Zebranych przywitała p. Edyta Strojna. Po krótkim przemówieniu złożyła życzenia udanej zabawy wszystkim zgromadzonym. Chwilę później dzieci zabrały się posiłków. Po obiedzie zebrani odśpiewali kolędy, po czym uczniowie z Liceum zaprezentowali program artystyczny pt. „Jasełka”. Wszyscy byli podekscytowani, nie zabrakło też salw śmiechu i burzy oklasków. Następnie na środek wyszedł Radosław Tarach i zaśpiewał kolędę pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Po jego występie dzieci z niecierpliwością oczekiwały Mikołaja, prosząc go o rychłe przybycie. Nie musiały długo czekać. Chwilę później z oddali wyłonił się pan z siwą brodą w czerwonym stroju. To on! Nikt nie jest w stanie opisać radości dzieci. Każde z nich czekało z niecierpliwością, aż św. Mikołaj wyczyta jego imię. Mikołaj jednak nie chciał dać prezentu za darmo. Trzeba było powiedzieć wierszyk, zaśpiewać piosenkę, wykonać parę przysiadów czy też pajacyka. Choć dzieci się krępowały, to jednak przekonywały Mikołaja o tym, że zasłużyły na prezent. Gdy wór opróżnił się, nadszedł czas na zabawę dyskotekową. Gdy dyskoteka dobiegła końca, dzieci pożegnały Mikołaja, zapewniając, że będą grzeczne przez cały rok, by później mógł je raz jeszcze odwiedzić. Tak więc przyszła pora na liczne konkursy. Pierwszym z nich dotyczył tańca. Jednak dzieci bez przeszkód poradziły sobie z tym zadaniem, a niektóre nawet pokazały swoje talenty akrobatyczne. Werdykt był jednoznaczny- zwycięzcami zostali wszyscy. Następna konkurencja to obniżanie „poprzeczki”. Zasady były proste, należało przejść pod kijkiem, który za oba końce trzymały dwie osoby i co jedną kolejkę zostawał obniżany. Ta część programu dostarczyła nie tylko radości, lecz również wyzwoliła ducha zdrowej rywalizacji. Na koniec został konkurs karaoke. Wszyscy się świetnie bawili a zwycięska dziewczynka odeszła z nagrodą w postaci dużego pluszowego misia. Na zakończenie mowę wygłosiła siostra Małgorzata, która dziękowała uczniom, ich opiekunom i organizatorom imprezy za ten gest dla dzieci, które z pewnością długo nie zapomną tego wieczoru. Warto było tam być, aby móc poczuć tę magię miejsca i czasu, a przede wszystkim być świadkiem szczerej i nieukrywanej radości dzieci, której nikt w świecie kupić nie może... Krzysztof Cupiał Korzystając z okazji, udało nam się przeprowadzić krótki wywiad z panią Dyrektor Domu Dziecka - siostrą Małgorzatą: Krzysiek i Krystian- Czy jest pani zadowolona z atmosfery, która tutaj panuje? s. Małgorzata- Bardzo. Szczególnie dzieci są zadowolone a to jest miernikiem mojego zadowolenia. K&K- Kto był pomysłodawcą tej imprezy? M. – Wolontariusze z III LO w Ząbkowicach. K&K- Czy jest pani szczęśliwa, mogąc pracować dla tych dzieci? M. – Jak najbardziej tak. K&K- I ostatnie pytanie- Do czego pani dąży jako dyrektorka tego domu dziecka? M. – ładnie to zabrzmiało- domu. Próbuję stworzyć dzieciom namiastkę domu, którego potrzebują. Dodatkowo zapraszamy ich przyjaciół oraz młodzież, która pomoże im w lekcjach K&K- Dziękujemy za poświęcony nam czas. s. Małgorzatą rozmawiali Krystian Głowacki i Krzysztof Cupiał 22 maja 2009 roku w sali widowiskowej ZOK-u został zaprezentowany musical pod tytułem „W rytmie serca”. Występ miał bardzo duże znaczenie, bowiem współtworzyli go uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach śląskich wraz z wychowankami Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie. Przygotowania odbywały się w ramach projektu Mocni Bez Przemocy, a dokładniej według służebnego mu przedsięwzięcia o nazwie BISS, co w języku niemieckim oznacza „ugryzienie”. Założeniem projektu było wytworzenie w młodzieży postawy dążącej do zaangażowania się, do tworzenia własnych projektów na podobnej zasadzie jak w marcu 2008 roku współpracował zespół Gen Rosso i młodzież III LO. Jednym z projektów, które zrealizowano w ramach BISS, było zorganizowanie musicalu o motcie „Przez życie z miłością". Co więcej, miał on powstać w wyniku pracy z wychowankami z Domu Dziecka. W ramach przedprogramu uczniowie III LO i dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczno-wokalne. Imprezę uświetniły występy grup Iluminis oraz zespołu Małostrawni. Musical „W rytmie serca” powstał dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostę Powiatu Ząbkowickiego Ryszarda Nowaka, Wicestarostę Tadeusza Cymbałę, Burmistrza Barda Krzysztofa żegańskiego, Burmistrza Ząbkowic śląskich Krzysztofa Kotowicza, Dyrektor ZOK-u Justynę Kaczorowską oraz Państwa Alicję i Jerzego Organiściaków. Bezpośrednią koordynacją współpracy między uczniami a dziećmi zajęły się dyrektor Domu Dziecka w Bardzie siostra Małgorzata Cur oraz nauczycielki z III LO: Ewa żuk oraz Edyta Strojna. Za pomoc udzieloną w przygotowaniu musicalu serdecznie dziękujemy! Wychowankowie Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie oraz uczniowie III LO w Ząbkowicach śl.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji...... oraz do odwiedzenia strony projektu "Wsparcie na starcie": www.wsparcie_na_starcie.republika.pl
Copyright © 2015
5518817 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: