Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatMaj 29 2024 09:14:59 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
G£OWA PAÑSTWA W NASZEJ SZKOLE

W ostatnim czasie Ząbkowice poruszyła niecodzienna wieść – do naszego miasta przyjeżdża z wizytą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski! Jego spotkanie ze społecznością lokalną miało odbyć się w naszej szkolnej auli i dobrze wiem, jak uczniowie byli ciekawi tego wydarzenia. Miałam okazję uczestniczyć w nim jako gość i reporterka zarazem, dlatego postaram się przybliżyć je w pewien sposób również „od kuchni”.
Wchodząc po południu do szkoły, ujrzałam cały sztab ludzi dbających o bezpieczeństwo i sprawny przebieg spotkania. Pokazałam zaproszenie, sprawdzono mnie szybko wykrywaczem metalu i poprowadzono dalej niby znaną drogą, po schodach do auli, ale w otoczeniu eleganckich ludzi w garniturach i w tej odświętnej otoczce sama nie wiedziałam, w którą stronę mogę zrobić krok.
Wyposażona w identyfikator zajęłam miejsce w obszarze wydzielonym dla przedstawicieli mediów. Otoczona dziennikarzami czekałam, jak wszyscy, na nadejście Prezydenta. Z każdą chwilą przybywali goście i panie organizujące całe przedsięwzięcie musiały kierować tłumem. Aż wreszcie… „Szanowni Państwo… Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski!”. Niemal obijając się o kamerę Polsatu i starając się nie zasłonić widoku jakiejś innej, fotografowałam całe wydarzenie.
Najpierw krótką przemową uraczył nas burmistrz Ząbkowic, Pan Marcin Orzeszek. Przedstawił przybyłych gości – Pana Prezydenta, a także m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pana Bogdana Zdrojewskiego, Posła do Europarlamentu, Pana Jacka Protasiewicza, Senatora RP, Pana Stanisława Jurcewicza, posłów oraz przedstawicieli samorządów województwa i regionu. Gospodarz uroczystości zauważył też, że spotkanie Prezydenta ze społecznością to krok w stronę budowania społeczeństwa obywatelskiego. Po tym krótkim wprowadzeniu wyświetlono film promujący nasz region. Pan Prezydent obejrzał cały klip z zainteresowaniem, wymieniając tylko uwagi z burmistrzem czy ministrem. Kolejnym punktem oficjalnej części było wręczenie orderów zasłużonym obywatelom, naturalnie przez głowę naszego państwa. Po tym nadszedł czas na prezydencką przemowę – mimo szumu migawek aparatów, jaki nastał w tym momencie dookoła mojej głowy, udało mi się jej wysłuchać. Prezydent rozważał, czym jest nowoczesny patriotyzm w naszym regionie, gdzie zdecydowana większość ludności ma korzenie w innych państwach – zauważył, że rozumie to, bo sam też urodził się na Dolnym Śląsku. Dziękował za bardzo ciepłe przyjęcie i tradycyjną, niemal kresową, polską gościnność, jakiej u nas doświadczył. Podsumowując swój pobyt w Ząbkowicach ,Pan Prezydent powiedział, że„teraz już nawet Frankenstein nie jest taki straszny”. Ten humorystyczny akcent oraz miłe słowa o europejskości miasta i regionu spotkały się z ciepłym przyjęciem słuchaczy. Po przemówieniu zakończyła się oficjalna część spotkania i przedstawiciele mediów zostali poproszeni o wyjście – na szczęście po odłożeniu aparatu i ściągnięciu identyfikatora „media press” nie byłam już zaliczana do tego grona i mogłam zostać chwilę dłużej. Teraz już w swobodnej atmosferze zebrani rozeszli się po auli, a Prezydent uściskiem dłoni witał przybyłych, ustawiał się do zdjęć, wymieniał krótkie uwagi i składał swoje podpisy. Rozstawiono również stoły z cateringiem. Wszystko cieszyło się powodzeniem i szybko znikało– równie szybko zniknął Pan Prezydent, a z nim przerzedził się tłum gości. Gorączka opadała i życie wracało do normy…

Katarzyna Sałata, kl. IIID

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Copyright © 2015
5395376 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: