Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatMaj 30 2024 22:10:29 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Kto dyktanda na XIV Powiatowym Konkursie Ortograficznym pisał…

„Jestem najlepsza wśród gimnazjalistów, tylko dwa błędy!” – dumnie i z wielką radością informowała wicedyrektor naszego Liceum, matematyczka pani Mariola Hajduk. To naprawdę bardzo dobry wynik, ponieważ dyktanda w każdej edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego wymagają sporych umiejętności.

25 marca 2015 r. zarówno uczniowie gimnazjów, jak i szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ząbkowickiego nieźle poradzili sobie z tekstami ułożonymi przez panie polonistki: Jolantę Depczyńską i Urszulę Zacharę. W obu dyktandach znalazło się wiele pułapek, które pozwoliły wyłonić Mistrzów Ortografii.

Na poziomie gimnazjów został nim Witold Podraza z Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich. Na drugim miejscu uplasowała się Adrianna Kruk z Gimnazjum w Ziębicach, a ostatnim z trójki wyróżnionych był Kasjan Ferenc z Gimnazjum w Przyłęku. Najlepszą ze szkół ponadgimnazjalnych okazała się Aleksandra Moskal z naszego Liceum z kl. Ia, zaraz za nią – Roksana Bryła z kl. IIIe, także z naszej Szkoły (obie są uczennicami pani Urszuli Zachary). Trzecie miejsce zajął Konrad Namiota z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!

XIV edycja Konkursu – poświęcona twórczości księdza Jana Twardowskiego w stulecie urodzin poety – rozpoczęła się przywitaniem gości przez pana Tomasza Błauciaka, dyrektora LO. Uczestnictwem w tegorocznym dyktandzie zaszczycili nas: pan Mariusz Szpilarewicz – wicestarosta Powiatu Ząbkowickiego, pani Kinga Grabowy – kierownik Wydziału Oświaty w Starostwie, pani Elżbieta Wąż – przewodnicząca Rady Rodziców LO. Wraz z dyrekcją Liceum i wspólnie z pozostałymi zawodnikami zmierzyli się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji. Goście mogli sobie wybrać poziom dyktanda: tekst dla gimnazjów (link do treści dyktanda), tekst dla szkół ponadgimnazjalnych (link do treści dyktanda).

Po kilkunastu minutach zmagań z niełatwą pisownią uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy 1d. Oczekiwali na wyniki, które w tym czasie ustalała komisja powołana spośród polonistek przybyłych ze swoimi uczniami na konkurs.

W auli można było obejrzeć prezentację multimedialną „Poeta świętych i grzeszników”, przygotowaną przez Kamila Jańca z IIc, Dorotę Świątek z Ib i Arka Wawrzyniaka z IIa. Kilka utworów „księdza piszącego wiersze” wykonał chór uczennic z klasy Ib w składzie: Anita Zapała, Simona Burtka, Anna Warzecha, Kamila Los, Julia Fornalczyk, Agnieszka Zacher, Dominika Troicka, Aleksandra Golec przy akompaniamencie Marcina Piojdy, Daniela Moskala z IIIe i Tomka Blicharskiego z IIb, a pod kierunkiem pani Anety Klinke-Osadnik. Program został zrealizowany w oprawie plastycznej, w wykonanie której zaangażowała się pani Magdalena Halikowska. Na pamiątkę wszyscy goście otrzymali okolicznościowe zakładki do książek, zaprojektowane przez Kamila Jańca.

Po części artystycznej nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu. Zanim to nastąpiło, pani Kinga Grabowy zaskoczyła publiczność, dzieląc się osobistym doświadczeniem spotkania z wybitna postacią ks. Jana Twardowskiego podczas studiów w Warszawie oraz świadectwem wpływu jego poezji na nawrócenia młodych ludzi.

Później zostało już tylko wręczenie nagród i wspólne zdjęcie. Projekt dyplomów opracował pan Marek Pendel. Profesjonalną obsługę techniczną zapewniła ekipa z klasy Ic: Szymon Moczulski, Marcin Klimczuk, Jakub Semczuk i Szymon Szymański. Konferansjerami byli wprawieni w tej roli maturzyści z IIIe: Anna Tyrcz i Piotr Piwkowski.

Jeszcze raz gratulujemy Mistrzom Ortografii i zapraszamy na jubileuszowy XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny za rok!

tekst: Honorata Jednak, 1d
foto: Honorata Jednak i Oliwia Poświat, 1d

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Copyright © 2015
5396998 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: