Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 25 2024 15:20:51 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
„Walenty od serca” w III Liceum Ogólnokształcącym

Od walentynek nie da się uciec, na dobre zagościły w naszej rzeczywistości. Jednak można je spędzić ciekawie i pożytecznie, np. na koncercie charytatywnym zorganizowanym przez nasze Liceum we współpracy z Ząbkowickim Ośrodkiem Kultury. 12 lutego br. na scenie ZOK-u wystąpili uczniowie naszej Szkoły, przygotowani przez pana Andrzeja Twaroga, panią Anetę Klinke–Osadnik, panią Magdalenę Kotowicz oraz panią Agnieszkę Felkę.
Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia podobnego wydarzenia sprzed roku. Na slajdach przedstawiono zdjęcia z koncertu oraz z wycieczki do Złotego Stoku, którą wolontariusze zorganizowali dla wychowanków Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie z funduszy zebranych podczas koncertu. Przygody oraz uśmiechnięte twarze dzieci przekonały widzów o tym, że warto zrobić coś dla innych. W tym roku planowany jest wyjazd do Wrocławia.
Jak na odpowiedni występ przystało, koncert nie mógł obejść się bez konferansjerów. Ewelina Zalewska i Mikołaj Święcicki nie tylko zapowiadali kolejne występy, ale i rozbawiali publiczność krótkimi skeczami. W przedstawieniu wzięło udział kilka zespołów wykonujących wybrane przez siebie utwory o tematyce miłosnej. Wystąpił także chór pod kierunkiem pani Anety Klinke–Osadnik. Usłyszeliśmy polskie hity, np. „Kocham Cię, kochanie moje” Maanamu, a także znane zagraniczne utwory. Mogliśmy wysłuchać solistów, którzy swym śpiewem wprowadzili romantyczną atmosferę. Nie zabrakło recytacji poezji miłosnej. Piosenki wzbogacone multimediami przeplatano skeczami kabaretowymi, które rozbawiały publiczność do łez. Dotyczyły one przede wszystkim relacji między kobietą a mężczyzną i dodawały uroku całemu przedstawieniu.
Jestem przekonana, że ten koncert pozostanie w pamięci oglądających, choćby dlatego, że było to wydarzenie charytatywne i zarazem przyjemnie spędzony czas. Podczas niemal dwugodzinnego koncertu ujawniło się prawie 40 utalentowanych naszych koleżanek i kolegów. Dla części z nich był to ostatni występ w liceum, ponieważ nieubłaganie zbliża się matura. Dla innych to dopiero początek artystycznej kariery. A dla nas wszystkich okazja, aby lepiej się poznać i zapamiętać.

tekst: Estera Kubacka, 2e
foto: Joanna Adamiak, 2d, Kamila Bolanowska, 2d, Joanna Depczyńska, 1e

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Copyright © 2015
5518821 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: