Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatCzerwiec 12 2024 22:06:52 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Kim jest wolontariusz?
W ostatnich tygodniach (od 16 listopada do 6 grudnia 2011) w naszej szkole odbywały się szkolenia dla wolontariuszy. Wzięli w nich udział uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym rozpoczęli swoją pomoc wychowankom Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie. Pani psycholog Karolina Kwiatkowska oraz pani pedagog Katarzyna Gurdak przeprowadziły zajęcia w interesujący i zrozumiały dla każdego sposób. Nie zabrakło też miłej i ciepłej atmosfery. Panie odpowiadały na nurtujące nas pytania, choć niektóre z nich nie należały do najłatwiejszych.
Wszyscy bardzo chętnie współpracowaliśmy, wykazując się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Na pierwszym spotkaniu wyjaśniliśmy sobie, że świadome, dobrowolne i bezpłatne działanie na rzecz potrzebujących pomocy to właśnie wolontariat. Wskazaliśmy, jakie cechy powinien posiadać każdy wolontariusz. Dodatkowo wykonaliśmy ćwiczenia dotyczące naszej osobowości.
Drugie warsztaty poświęcone były prawidłowej komunikacji i jej rodzajom. Odkryliśmy również zasady dobrego udzielania komunikatu „JA”, w których zawarte są porady, jak mówić o swoich emocjach innym. Na ostatnich zajęciach poznaliśmy pojęcia takie, jak empatia (zdolność współodczuwania z ludźmi ich uczuć i emocji) oraz asertywność (umiejętność podejmowania decyzji bez wpływu otoczenia). Z definicjami tymi wiąże się agresja i uległość, którym nie powinniśmy się poddawać.
W imieniu Dyrekcji III LO oraz opiekunów szkolnego wolontariatu pani dyrektor Mariola Hajduk na zakończenie cyklu warsztatów wręczyła paniom z Domu Dziecka w Bardzie podziękowania za przeprowadzone owocne zajęcia.
Szkolenia nauczyły nas stosunku do drugiego człowieka. Ukazały, jak może czuć się druga osoba i pomogły nie tylko przy pracy z dziećmi, ale także w życiu codziennym, między innymi w kontakcie z rówieśnikami. Wykształciły naszą osobowość i zmusiły do zastanowienia się nad sobą i własnym zachowaniem.

tekst: Justyna Wiśniewska, Ib i Malwina Barul, Ib
foto: Daria Glinka, Id

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Copyright © 2015
5425895 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: