Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatCzerwiec 12 2024 22:16:20 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Licealiści w Warszawie

8 czerwca 2022 r. klasy I B i II D wraz z wychowawczyniami - panią Urszulą Zacharą, panią Ewą Żuk i panią wicedyrektor Mariolą Hajduk po wczesnej pobudce, wyjechały na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia zobaczyliśmy Wilanów, zwiedziliśmy pałac i park z zewnątrz, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Panteon Wielkich Polaków. Po intensywnym, ale przyjemnym popołudniu udaliśmy się do hotelu, w którym po obiadokolacji mieliśmy czas na integrację i odpoczynek. Drugiego dnia z samego rana udaliśmy się pod PGE Stadion Narodowy, następnie do Centrum Nauki Kopernika, w którym mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych wystaw oraz przeprowadziliśmy kilka niezwykłych doświadczeń. Po naukowych zmaganiach przyszedł czas na przyjemności, czyli wizyta w Złotych Tarasach oraz pamiątkowe zdjęcia pod Pałacem Kultury i Nauki. Wieczorem, podobnie jak poprzedniego dnia, czas spędziliśmy na integracji w grupach.
Ostatniego dnia naszej wycieczki zobaczyliśmy Starówkę wraz z Kolumną Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski. Udaliśmy się także pod Pomnik Małego Powstańca i Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie mogliśmy być świadkiem zmiany warty. Pani przewodnik, która niesamowicie nas zachwyciła i pokazała uroki Warszawy, zabrała nas także do jednego z najdroższych hoteli w Warszawie - Hotelu Bristol. W ten sposób zakończyliśmy zwiedzanie stolicy. W drodze powrotnej do domu, na trasie zatrzymaliśmy się jeszcze na obiad. Wycieczkę i świetnie spędzony czas w Warszawie z pewnością będziemy wspominać jeszcze przez długie lata, a do domu wróciliśmy usatysfakcjonowani i z uśmiechami na twarzach.


Tekst: Amelia Karpiak, kl. I B
Foto: Szymon Mroziński, kl. I B

Copyright © 2015
5425900 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: