Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 25 2024 16:44:47 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Obejrzeć spektakl i pomóc dzieciom

Od kilku tygodni trwa w naszej Szkole zbiórka darów dla rodzinnych domów dziecka – placówek powstających na terenie powiatu ząbkowickiego – ogłoszona przez Wolontariat Domu Dziecka i Samorząd Uczniowski LO w Ząbkowicach Śląskich.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Do tej pory udało się zebrać najpotrzebniejsze rzeczy, m.in. chemię osobistą i gospodarczą, artykuły szkolne oraz farby. Nasza zbiórka nie kończy się, gdyż domy zaczną funkcjonować od stycznia 2017 r. Dary nadal można przynosić do pani Doroty Wołyniec i składać w szatni wychowania fizycznego.

Włączyliśmy się także w akcję zainicjowaną przez Stowarzyszenie „Jak nie my to kto”, ramach której można było zakupić „cegiełkę na dobry start” na spektakl zagrany przez Jacka Zawadzkiego. Przedstawienie miało charakter dobroczynny, albowiem pieniądze zebrane w zamian za „cegiełki” zostały przeznaczone na tworzony Rodzinny Dom Dziecka w Srebrnej Górze. Dzięki ofiarności naszego środowiska szkolnego udało się uzbierać 250 zł.

18 listopada br. w Ośrodku Kultury w Srebrnej Górze miałyśmy okazję obejrzeć monodram „Moskwa – Pietuszki” na podstawie poematu Wieniedikta Jerofiejewa. Główny bohater podąża do Pietuszek, miejsca pobytu ukochanej. Podczas odgrywanej historii – pełnej wrażeń i emocji – Wienia wspomina życie w Moskwie, gdzie z powodu ciągłego upojenia alkoholowego nie dostrzegał tego, co najistotniejsze w życiu. Stara się stawić czoło przeciwnościom losu oraz próbuje zrozumieć zachowania napotkanych ludzi. Opowiada o problemie alkoholowym, który powoduje wiele nieodwracalnych strat. Jednak opowieści Wieni niosą ze sobą przesłanie, aby zawsze dążyć do celu i walczyć ze swoimi słabościami.

Utalentowany Jacek Zawadzki wcielał się w kilka postaci. Fascynujący był głęboki i wyrazisty głos, lekko zachrypnięty, nadający głównej postaci nieco groźnego charakteru. Aktor idealnie urzeczywistnił historię mężczyzny z poważnymi problemami, ekspresywnie przedstawiając perypetie człowieka borykającego się z chorobą alkoholową i jej konsekwencjami. Gesty, mimika twarzy i silne emocje w godzinnym spektaklu dobitnie wskazywały, iż artysta całym sobą poświęcił się roli, ofiarowując publiczności niezapomniane wrażenia. Po spektaklu otrzymał podziękowania za swój gest dobroczynny od założycielek Stowarzyszenia „Jak nie my to kto”.

Ten wieczór był dla nas o tyle niezwykły, że mogłyśmy zobaczyć fenomenalnego aktora w roli jednego z nas, wolontariuszy. Chęć włączenia się w pomoc na rzecz powstającego rodzinnego domu dziecka ze strony Jacka Zawadzkiego może zainspiruje naszych rówieśników i dorosłych, by zechcieli wesprzeć dobre dzieło?

tekst: wolontariuszki – Aleksandra Bielas i Agata Czyż z kl. 1c
foto: Aleksandra Bielas, 1c, Filip Zielonka, 1b, zabkowice4you.pl

Copyright © 2015
5518919 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: