Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatGrudzie 03 2022 12:05:43 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2022/2023Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Znamy najlepszych matematyków regionu

W piątek, 1 kwietnia br. w naszym Liceum miało miejsce szczególne wydarzenie, którym był etap finałowy III Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego Szkół Gimnazjalnych i Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starostów Powiatów Kłodzkiego i Ząbkowickiego oraz Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich. Już sama nazwa świadczy o wysokiej randze tego przedsięwzięcia, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku i Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich. W tej edycji konkursu udział wzięło 30 uczniów pochodzących zarówno z powiatu ząbkowickiego, jak i kłodzkiego.

Uczestnicy przystąpili do pisania zadań o godzinie 9:00. Czas pracy wynosił 90 minut. Po skończonym wysiłku umysłowym przyszła pora na chwilę relaksu. Matematycy zostali zaprowadzeni przez panią Jadwigę Sulimę pod ząbkowicki ratusz, gdzie grupę przejął pan Jerzy Organiściak. Historyk i przewodnik, a zarazem absolwent Liceum przedstawił uczestnikom genezę naszego miasta, oprowadził również po Izbie Pamiątek Regionalnych oraz Krzywej Wieży. Po zakończeniu zwiedzania uczniowie zostali zaproszeni na posiłek do sąsiadującego z „Jagiełłą” gimnazjum.

Wreszcie nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Rezultaty matematycznych zmagań zostały docenione przez przybyłych gości: panią Anettę Kościuk – Dyrektora Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Kłodzku, pana Romana Festera – Starostę Powiatu Ząbkowickiego oraz pana Marcina Orzeszka – Burmistrza Ząbkowic Śląskich. To z rąk wymienionych osób wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Wśród publiczności zasiadali nauczyciele z obu powiatów oraz pan Jerzy Organiściak – Przewodniczący Rady Powiatu Ząbkowickiego. Nie zabrakło także gospodarza Liceum, pana Tomasza Błauciaka. Werdykt brzmiał następująco:

  • w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce uzyskał Jakub Stecko z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich (uczeń pani Edyty Tyrcz), II miejsce – Marcin Wiśniewski z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich (przygotowany przez pana Rafała Ignacika), III miejsce – £ukasz Biesiadecki z Gimnazjum nr 1 w Kłodzku (uczeń pani Joanny Kołaczyk); IV miejsce – Katarzyna Gunia z Gimnazjum w Szczytnej (przygotowana przez panią Renatę Rajzer), IV miejsce ex aequo – £ukasz Noga z Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie (uczeń pani Iwony Kąfery), V miejsce – Witold Podraza z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich ( przygotowany przez panią Zdzisławę Niczyj), V miejsce ex aeguo – Wojciech Strycharczyk z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich (uczeń pani Edyty Tyrcz);


  • w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Karolina Wacha z naszego Liceum, uczennica pani Jolanty Maziarz, II miejsce zajęła Paulina Tarsa z I Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku ( przygotowana przez pana Mirosława Gila), III miejsce należało do Kacpra Burzały, również ucznia pani Jolanty Maziarz. Na IV pozycji sklasyfikowano Mikołaja Gutsche, którego przygotowała pani Ewa ¯uk, na V – Bartosza Pałkę z Liceum Ogólnokształcącego w Bystrzycy (uczeń pani Justyny Gajewskiej- Grelak), na VI – Pawła Piwowara z I Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku (również ucznia pana Mirosława Gila), na VI ex aequo – Michała Bobulę z Liceum Alternatywnego w Kłodzku ( przygotowanego przez panią Agnieszkę Gródecką-Pietrzak).


  • Zorganizowanie tak prestiżowej imprezy nie byłoby możliwe bez wsparcia życzliwych osób i instytucji. Patronatem honorowym konkurs objęli: pani Monika Wielichowska, Posłanka na Sejm RP, Starosta Powiatu Kłodzkiego, pan Maciej Awiżeń, Starosta Powiatu Ząbkowickiego, pan Roman Fester, Burmistrz Kłodzka, pan Michał Piszko, Burmistrz Ząbkowic Śląskich, pan Marcin Orzeszek. Do ugoszczenia i nagrodzenia matematycznie uzdolnionych uczniów przyczynili się również: Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śląskich reprezentowany przez panią Józefę Warechowicz, Prezes Zarządu , pan Tomasz Kiliński – Burmistrz Nowej Rudy oraz pan Krzysztof Oktawiec – kierownik Krytej Pływalni w Kłodzku. Wszystkim sponsorom należą się słowa podziękowań. Otrzymane przez uczestników nagrody (m.in. tablety za I miejsca w obu kategoriach) są odzwierciedleniem uznania dla trudu już włożonego we własny rozwój oraz zachętą do dalszej pracy.


Uroczyste wręczenie nagród uświetniły swoimi występami wokalnymi Magda Wąż z IIIa i Roksana Rzucidło z IIc /ze wsparciem gitarowym Pawła Janika z Ib/, tańcem zaś Natalia Hreczyńska z IIc. Tę część konkursu prowadzili świetnie sprawdzający się w tej roli konferansjerzy z IIIc: Ania Laska i Jakub Seweryn.
Zaproszenia i dyplomy przygotowali Szymon Moczulski i Rafał £odej z IIc, oni też zapewnili nagłośnienie i projekcję filmiku, w czym dopomógł Kacper Burzała z IIIc.
Aleksandra Bocian, Karolina Kukla, Karolina Słowiak, Marta Szyszka oraz £ukasz Listwan z IIc zajęli się gośćmi i przygotowaniem poczęstunku. Licealistom należą się słowa podziękowania za pomoc i zaangażowanie, co niewątpliwie przyczyniło się do sprawnego przebiegu konkursu.

Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Zainteresowanych odsyłamy do zakładki „Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny”, która znajduje się na naszej stronie internetowej.

No cóż, III edycja przeszła już do historii, pora chyba zacząć myśleć o przyszłorocznych zmaganiach…

Tekst: Julia Olbrecht, kl. IIc
Zdjęcia: pan Daniel Ciepierski i Ola Kijak, kl. IIc

Copyright © 2015
4382999 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: