Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatGrudzie 03 2022 11:57:14 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2022/2023Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Matematyczne zmagania w LO

5 lutego w naszym Liceum odbył się drugi etap I Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego Szkół Gimnazjalnych i Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starostów Powiatów Kłodzkiego i Ząbkowickiego oraz Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich.
Inauguracja miała miejsce w szkolnej auli, gdzie dyrekcja powitała naszych gości. Następnie uczestnicy konkursu udali się do wyznaczonych gabinetów, w których czekały już komisje. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się osiemnastu uczniów ze szkół gimnazjalnych (z Publicznego Gimnazjum nr 1 i Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich, Gimnazjum Zespołu Szkół w Niemczy, Publicznego Gimnazjum w Przyłęku, Gimnazjum Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach i Publicznego Gimnazjum w Kamieńcu Ząbkowickim) oraz dziewięciu ze szkół ponadgimnazjalnych (z Zespołu Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach). O godzinie 10.25 rozpoczęła się część konkursowa, składająca się z pięciu zadań.
Za poprawnie rozwiązaną całość przysługiwało dwadzieścia pięć punktów.
Po 90 minutach ciężkich zmagań przyszła kolej na część artystyczną. W czasie gdy prace były sprawdzane, w auli miał miejsce pokaz szkolnych talentów. Pierwszy wystąpił chór pod przewodnictwem pani Anety Klinke-Osadnik, później Marcin Kuczer oraz Magdalena Wąż zaśpiewali wybrane utwory, a na koniec zagrał zespół Frankenstein Children. W przerwach miały miejsce również skecze przygotowane przez uczniów. Całość wypadła bardzo dobrze, wszyscy byli zachwyceni zdolnościami młodzieży z naszego Liceum.
Po zakończeniu występów artystycznych nadeszła chwila wręczenia nagród. Pierwsze miejsce spośród przedstawicieli szkół gimnazjalnych zajął Karol Kulawiec z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich, uczeń pani Zdzisławy Niczyj. Kolejne z pięciu miejsc, które gwarantują udział w następnym etapie, zajęli: Mikołaj Gutsche z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich (także uczeń pani Zdzisławy Niczyj), Marta Ziomek z Publicznego Gimnazjum w Kamieńcu Ząbkowickim (uczennica pani Anny Cisowskiej), Michalina Terlecka z Gimnazjum Zespołu Szkół w Niemczy (uczennica pani Stanisławy Bejcar) oraz Michał Lisowski z Gimnazjum Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach (uczeń pani Elżbiety Opyc). Najlepszym z uczniów szkół ponadgimnazjalnych okazał się Marcin Walkiewicz, nasz szkolny kolega z klasy 2b, uczeń pani Ewy ¯uk. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się również: Marcin Kuczer z klasy 2c naszego Liceum (uczeń pani Marioli Hajduk), £ukasz Zańko z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Zębic (uczeń pani Katarzyny Rubys), Adrian Cieślak oraz Sławomir Wenc z Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich (uczniowie pani Sylwii Siemasz). Zwycięzcom zostały wręczone nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz długopisy.
Do trzeciego, międzypowiatowego etapu, który odbędzie się 11 kwietnia (również w naszym Liceum), zakwalifikowało się po pięciu uczniów z każdej kategorii. Jak widać z powyższego zestawienia, na kolejnym szczeblu rywalizacji naszą szkołę będą reprezentować Marcin Walkiewicz i Marcin Kuczer. Serdecznie im gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

tekst: Robert Mulka, kl. 2c
zdjęcia: Martyna Paczkowska, kl. 2a

Copyright © 2015
4382978 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: