Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatStycze 22 2021 22:33:19 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2021

Program Wychowawczo-Profilaktyczny

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
LO szkołą z talentem w herbie

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy jest dla każdego liceum czy technikum powodem do dumy. Świadczy to bowiem o dobrej, sprzyjającej nauce atmosferze w szkole, na którą wpływ mają kompetentni nauczyciele, ambitni uczniowie, a także władze samorządowe, które dbają o właściwe warunki nauczania.
Nasze wspólne starania zostały docenione. Możemy się pochwalić tym, że LO znalazło się w czołówce najlepszych szkół w Polsce. Jak donosi miesięcznik „Perspektywy”: „W XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych analizowaliśmy wyniki 2291 liceów ogólnokształcących i 1867 techników (...). Publikujemy wykaz 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników. Są to nasze Złote, Srebrne i Brązowe Szkoły 2014 – szkoły, z których polska edukacja jest dumna.”.
Podlegając trzem kryteriom oceniania (sukcesy w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych), nasza szkoła uplasowała się na 472. pozycji (siedem miejsc wyżej niż w ubiegłym roku) ze wskaźnikiem 39,79, w związku z czym otrzymała honorowy tytuł Brązowej Szkoły 2014 i graficzny znak jakości w kształcie tarczy.
Należy dodać, że z 50 liceów ogólnokształcących z Dolnego Śląska, które znalazły się w rankingu (wg GUS na Dolnym Śląsku jest 147 liceów), zajęliśmy 39. miejsce.
Wyróżnienie jest dla nas powodem do zadowolenia, pamiętajmy jednak, że „wszystko można robić lepiej, niż robi się dzisiaj.” (Henry Ford). ¯yczmy więc sobie wielu olimpijczyków i stuprocentowych wyników maturalnych.

tekst: Monika Runaj

Copyright © 2015
2922413 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: