Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 25 2024 15:20:07 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
W wigilijnym nastroju w Domu Dziecka

18 grudnia 2013 r. był dniem szczególnym dla wolontariuszy naszej szkoły – otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie Wigilijne do Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie.

W sali teatralnej wraz z innymi gośćmi, którzy w różnorodny sposób pomagają placówce, czekaliśmy na występ. Myślę, że każdy z widzów zauważył, ile serca i pracy dzieci włożyły w przekazanie swojej wdzięczności. Podopieczni wspaniale recytowali i śpiewali, zwłaszcza ci najmłodsi. Kilka dni wcześniej towarzyszyliśmy w pracach przygotowawczych do uroczystości – na przykład Daniel z Anetą przypinali literki „na wysokościach”, Magda i Justyna w tym czasie odrabiały lekcje z dziećmi, Dominika, Iza i Sylwia ćwiczyły śpiew kolęd, a później przygotowały kolację. Inni wolontariusze próbowali zapanować nad gromadką dzieci, które już przeżywały wyjątkową atmosferę.

Po zakończonym przedstawieniu pani dyrektor Mirosława Patris-Cyganek przywitała gości i nawiązując do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, wyraziła, co wychowankowie swoim występem chcieli nam przekazać. Było to słowo „dziękuję”, które jest niby oczywiste, jednak w pośpiechu codziennego życia często o nim zapominamy.

Pani dyrektor dziękowała każdemu z osobna, a dzieci wręczały piękne ozdobne choinki osobom reprezentującym różne instytucje wspomagające Dom Dziecka. Obdarowani mieli okazję odwdzięczyć się słodkimi prezentami za piękne słowa i upominki. W imieniu wolontariuszy naszego Liceum symboliczne paczuszki dla każdej z grup wręczyli: Paula, Piotr i Daniel. Po oficjalnych uroczystościach nadszedł czas na wspólny poczęstunek. Młodzi wokaliści zaprowadzili gości do stołówki, gdzie czekały ciepłe napoje, przeróżne ciasta i ciasteczka. Starsze podopieczne przyznały, że same piekły niektóre wyroby, co również podkreśla ich zaangażowanie, by uczynić ten dzień wyjątkowym.

Po przyjemnym posiłku wolontariusze udali się z najmłodszymi do pokojów, aby spędzić wspólnie jeszcze trochę czasu. Gry i zabawy tak nas pochłonęły, że nawet nie zauważyliśmy, kiedy się ściemniło i trzeba było wracać do domu. Dla mnie ten dzień był wspaniały i satysfakcjonujący. Miło jest widzieć na twarzach dzieciaków uśmiechy, które są formą wdzięczności za poświęcony im czas.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz osobom zaprzyjaźnionym z Liceum Ogólnokształcącym, którzy odpowiedzieli na nasz apel i wspaniałomyślnie obdarowali „Jutrzenkę” rzeczami przydatnymi w reorganizacji funkcjonowania placówki. Zbiórka trwa nadal, więc można dołączyć do grona wspierających.

tekst: Daria Glinka, 3e
foto: Krzysztof Kotowicz, Daria Glinka, 3e

Copyright © 2015
5518820 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: