Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatGrudzie 03 2022 12:14:05 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2022/2023Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Muzyka, śpiew i taniec, czyli jak licealiści uczcili Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku nasza szkoła w sposób szczególny obchodziła 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek, 9 listopada odbył się „Bieg dla Niepodległej” (którego pomysłodawczynią była pani Marzanna Tusznio, a organizatorami pani Dorota Wołyniec oraz panowie: Tomasz Błauciak, Remigiusz Cwek, Dariusz Sowa i Bogusław Wołyniec).

W środę, 13 listopada wróciliśmy do wydarzeń, które ukształtowały losy naszego państwa.
W szkolnej auli odbył się z tej okazji koncert. Mogliśmy usłyszeć wiele piosenek w oryginalnych interpretacjach oraz zobaczyć niezwykłe tańce. Widowisko zostało przygotowane przez panią Marzannę Tusznio i klasę IIb. Imprezę poprowadziły Roksana Bodanko i Paulina Brysiak.

Jako pierwszy wystąpił Konrad Duraj, który specjalnie na to wydarzenie ułożył i wykonał na pianinie dwie własne kompozycje, podczas których była wyświetlana prezentacja o twórcach II Rzeczypospolitej. Następnie Magdalena Wąż wykonała „Mury” Jacka Kaczmarskiego, w oryginalnej interpretacji a capella. Piosenkę „Świecie nasz” zaśpiewał przejmująco Marcin Kuczer. Roksana Pocik (przy akompaniamencie na pianinie Dawida Cekiery) zachwyciła piosenką „Wiosna przyjdzie i tak”. Dawid Plata zaprezentował swoje wirtuozerskie umiejętności w układzie tanecznym do utworu Bisza „Banicja”. Klaudia Puchała , jak zwykle brawurowo, wykonała utwór o „Niedorosłej miłości”. Anna Laska i gościnnie występujący Marcin Cieśla zachwycili mistrzowską klasą w tańcach towarzyskich. Na koniec Michał Duraj wykonał piosenkę „Jest dobrze”.

Po części artystycznej nadszedł czas na wręczenie nagród przez pana dyrektora Tomasza Błauciaka i przedstawicielki Rady Rodziców, panie: Elżbietę Wąż i Małgorzatę Śniegucką-Blicharską (które towarzyszą nam przy każdej okazji). Porcje zdrowej żywności i owoce otrzymali zwycięzcy biegu niepodległości.

Chciałoby się powtórzyć za refrenem piosenki: „Jest dobrze”, skoro tyle talentów i sportowych, i artystycznych można znaleźć w naszym Liceum. To, że mogą się rozwijać i prezentować przy różnych okazjach, nie tylko tych świątecznych, jest właśnie przejawem wolności. Warto o tym pamiętać.

Tekst: Michał Duraj, klasa IIb
Foto: Joanna Depczyńska, klasa IIe

Copyright © 2015
4383012 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: