Zapamiętaj mnie

Rejestracja
Zapomniane hasło?
Bieg dla Niepodległej

W piÄ…tek, 8 listopada w naszym Liceum zostaÅ‚ zorganizowany bieg z okazji 95. rocznicy odzyskania przez PolskÄ™ niepodlegÅ‚oÅ›ci. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoÅ‚y i rodzice mogli wiÄ™c obchodzić to Å›wiÄ™to w aktywny sposób. Uczestnicy biegu mieli do pokonania trasÄ™ o dystansie ok. 1400 metrów, która przebiegaÅ‚a wokół szkolnego budynku i hali „SÅ‚onecznej”. Zawodnicy rywalizowali o nagrody w kategorii dziewczÄ…t i chÅ‚opców oraz w kategoriach wiekowych. SporzÄ…dzono także klasyfikacjÄ™ najlepszych klas. Nagrody indywidualne ufundowaÅ‚a Rada Rodziców (serdecznie dziÄ™kujemy), a w klasyfikacji zespoÅ‚owej najlepsi otrzymali w prezencie dzieÅ„ bez pytania (tu radość byÅ‚a ogromna happy).

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice z klasy ID: Klaudia Piątkiewicz (I miejsce), Eliza Józwiszyn (II miejsce) i Sandra Nowak (miejsce III). W kategorii chłopców wygrał Patryk Gosławski z klasy IIIB, za nim uplasował się Radek Wandzel (też z III B ), a miejsce trzecie zajął £ukasz Sikorski z IIIC.

Spośród pierwszoklasistów najlepszymi biegaczami okazali się: Klaudia Piątkiewicz, Eliza Józwiszyn, Sandra Nowak, Dawid Groszek (ID), Dawid Plata (ID) i £ukasz Korniów (IE). Najlepszym zespołem była klasa ID, przed IE i IA.

Zespołowo spośród klas drugich zwyciężyła IIC, przed IIA i IIB. Indywidualnie zaś triumfowała Aleksandra Barylak, drugie miejsce zajęła Iga Zając, a trzecie Paula Błauciak (wszystkie z IIA). W kategorii chłopców wygrał Konrad Sulej (IIC), który wyprzedził Jakuba Kielara (IIE) i Dawida Molędę (IID).

Z klas trzecich najlepsza okazała się klasa IIIC, przed IIIA i IIIB. Indywidualnie zwyciężyła Anna Prostko (IIIC), przed Aleksandrą Wydrą (IIIF) i Sylwią Dziedzic (IIID). W kategorii chłopców najlepsza była trójka z klasyfikacji generalnej.

Bieg przebiegł w radosnej atmosferze. Najważniejsza była dobra zabawa i sportowa rywalizacja. Każdy, kto chciał, mógł sprawdzić się na trasie, tym bardziej, że sposób jej pokonania zależał od kondycji i upodobań. Sama obecność, dobry humor i podjęty trud były gwarancją udanego udziału. Mamy nadzieję, że ta forma narodowych rocznic na trwałe zapisze się w tradycji naszej szkoły.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom biegu gratulujemy!

Tekst: Michał Duraj II B