Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatMaj 30 2024 23:08:16 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Bitwa na błędy – ortograficzne potyczki

Po raz dwunasty młodzież z naszego powiatu zmierzyła się z pułapkami polskiej ortografii. Konkurs organizowany przez III Liceum Ogólnokształcące pod Patronatem Starostwa Ząbkowickiego odbywał się w dwóch kategoriach: szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ogłoszenie przez Sejm RP 2013 Rokiem Juliana Tuwima stało się inspiracją do oprawy merytorycznej, jak i artystycznej turnieju.
W piątek, 22 marca br. z przyjemnością gościliśmy w naszym Liceum uczniów z obu ząbkowickich gimnazjów oraz ze Złotego Stoku, a także przedstawicieli ZSP nr 2 z Ząbkowic Śląskich, ZSP z Kamieńca Ząbkowickiego, KLO z Henrykowa, ZSP z Ziębic. Rzecz jasna, w konkursie brali udział też nasi reprezentanci – wyłonieni podczas szkolnych eliminacji tegoroczni maturzyści: Sara Sarkowicz, Wiktor Chalcarz i Piotr Korman.
W części oficjalnej głos zabrał Starosta Powiatu Ząbkowickiego – pan Roman Fester, który nie krył podziwu dla uczestników ortograficznych zmagań. Po raz pierwszy trudu napisania dyktanda podjęły się: wicedyrektor III LO – pani Mariola Hajduk i przewodnicząca Rady Rodziców – pani Iwona Ferensztajn. Obu gratulujemy bardzo dobrych wyników i odwagi!
Komisja złożona z obecnych na konkursie polonistek wyłoniła zwycięzców. W kategorii gimnazjów I miejsce zajęła Aleksandra Moskal z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich, II i III miejsca przypadły uczennicom Złotego Gimnazjum w Złotym Stoku: Klaudii Stopie i Ewelinie Popiel. Wśród reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Piotr Korman (czy kogoś to jeszcze dziwi?), za nim na II i III miejscu uplasowali się uczniowie z ZSP w Kamieńcu Ząbkowickim: Bartłomiej Nowosielski i £ukasz Pintal. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i gratulacje z rąk pani Marioli Hajduk oraz pani Iwony Ferensztajn.
Część artystyczna rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej poświęconej twórczości Juliana Tuwima, którą przygotowali uczniowie klasy IIe. Dowcipnie i lirycznie młodzież z klas: Ic, IIc, IId, IIIa, IIIb i IIIc przybliżyła niezwykły dorobek poety.
Organizatorzy już myślą o następnym konkursie i czekają na następców Mistrzów obu kategorii.

tekst i foto: Joanna Depczyńska, Ie

Copyright © 2015
5397056 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: