Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatKwiecie 21 2024 05:09:46 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Wyjazd na politechnikę klas 3E i 3D w dniach 09-10.02.2023.

W dniu 9 i 10 lutego 2023 r. klasy 3E i 3D w ramach współpracy naszego Liceum z Politechniką Wrocławską udały się na zajęcia praktyczne i wykłady na wyżej wymienioną uczelnię.

Uczniowie wykonywali ćwiczenia w laboratorium podstaw fizyki, z którego korzystają studenci pierwszego roku. W pierwszym dniu naszej wizyty, na zajęciach prowadzonych przez pracowników politechniki uczniowie mogli zbadać doświadczalnie prawo Ohma oraz nauczyć się, jak w praktyce łączy się szeregowo i równolegle oporniki. W drugim dniu każda z grup wykonywała inne ćwiczenie: 1 - efekt fotoelektryczny, 2 - rozszerzalność temperaturowa przewodników i półprzewodników, 3 - wyznaczanie przyspieszenia grawitacyjnego za pomocą wahadła matematycznego i fizycznego.

Każdego dnia po krótkiej przerwie na drugie śniadanie, udawaliśmy się do sali wykładowej, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji dr hab. inż. Władysława Artura Woźniaka, profesora uczelni z Katedry Optyki i Fotoniki. Tematem pierwszego wykładu była elektrostatyka z elementami magnetyzmu. Pan profesor w bardzo ciekawy i interesujący sposób przedstawił zagadnienia takie jak: ładunek elementarny, zasada zachowania ładunku, elektryzowanie ciał czy pole elektryczne. Z wykładu można było również dowiedzieć się, co to jest eksperyment myślowy w fizyce. Wykład kończył się wieloma pokazami opisującymi omawiane wcześniej zagadnienia.

Drugiego dnia wysłuchaliśmy wykładu pt.: „Polaryzacja – Kopciuszek, niedoceniana siostra interferencji i dyfrakcji.” Dzięki Panu Profesorowi dowiedzieliśmy się na czym polega zjawisko polaryzacji, jak są wykorzystywane ciekłe kryształy do budowy monitorów i jaką rolę ogrywa w nich polaryzacja światła. Poznaliśmy metody polaryzacji światła oraz dowiedzieliśmy się, jak obserwować takie światło.

Chcielibyśmy bardzo podziękować dr hab. inż. Władysławowi Arturowi Woźniakowi oraz dr inż. Annie Wróbel, koordynatorce wizyty, za umożliwienie nam pobytu na Politechnice Wrocławskiej i zadbanie, by podczas tej wizyty uczniowie jak najowocniej wykorzystali czas spędzony w murach uczelni.


Copyright © 2015
5307429 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: