Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatLipiec 18 2018 01:13:42 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Danych Osobowych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2018

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Najlepsi matematycy w regionie wyłonieni

W czwartek 22 marca br. w naszej szkole miał miejsce etap finałowy V Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego Szkół Gimnazjalnych i Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starostów Powiatów Kłodzkiego i Ząbkowickiego oraz Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich. Konkurs, organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku i naszą szkołę, już na stałe wpisał się w kalendarz matematyków w naszym regionie. W tej edycji, udział wzięło 32. uczniów z dwóch powiatów – ząbkowickiego i kłodzkiego.

Matematycy do zadań zasiedli punktualnie o 9:00. Po 90 minutach walki z zestawem zadań, na uczestników czekała krótka wycieczka po Ząbkowicach Śląskich. Pan Witosław Pająk oraz pan Bogusław Wołyniec zaprowadzili matematyków pod Krzywą Wieżę, gdzie czekała na nich pani przewodnik. Finaliści mieli także okazję zobaczyć Laboratorium Frankensteina.

Po krótkiej przerwie na obiad w sąsiednim gimnazjum, nadszedł czas na najbardziej emocjonującą część dnia – ogłoszenie wyników. W ceremonii wzięli udział goście: pani Anetta Kościuk (dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Kłodzku), pan Roman Fester (Starosta Powiatu Ząbkowickiego), pan Marcin Orzeszek /Burmistrz Ząbkowic Śląskich/, pani Joanna Kozak (Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Kłodzku), pan Mariusz Szpilarewicz (Wicestarosta Powiatu Ząbkowickiego) oraz pan Marian Kozyra (Przewodniczący Komisji Oświaty Powiatu Ząbkowickiego), pani Józefa Warechowich /Prezes Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śląskich/. Nie mogło zabraknąć dyrektora naszego Liceum – pana Tomasza Błauciaka oraz wicedyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku, pana Tomasza Biernacika.

W kategorii szkół gimnazjalnych tryumfowała Olga Zaborska z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich, wyprzedzając Grzegorza Zielonkę, z tej samej szkoły. Przygotowała ich pani Gabriela Grzęda. Trzecie miejsce zdobył podopieczny pani Katarzyny Sztuki, Karol Mikołajczyk ze Szkoły Podstawowej w Wilkanowie. Tuż za podium uplasowali się ex aequo: Tomasz Stawowy, uczeń pani Elżbiety Opyc (Szkoła Podstawowa w Ciepłowodach) oraz Kaspian Bielawski, uczeń pani Anny Cisowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim. Na piątym miejscu, również ex aequo, uplasowali się: Ewelina Fryc uczennica pani Iwony Wasyluk z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich oraz Szymon Wesołowski uczeń pani Urszuli Kłopockiej z Publicznego Gimnazjum w ZSS w Henrykowie. Szóste miejsce należało do Oktawii Hankus, którą przygotowywała pani Iwona Kąfera ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych równych sobie nie miał Marcin Wiśniewski, uczeń pani Ewy Żuk z LO w Ząbkowicach Śl. Tuż za nim, znalazł się Wojciech Strycharczyk, uczeń pani Jolanty Maziarz również z LO w Ząbkowicach Śl. Podium uzupełnił Filip Żyła, uczeń pani Ireny Biesiadeckiej-Adamek I LO w Kłodzku. Na czwartym miejscu ex aequo znaleźli się: Andrzej Płuć przygotowany przez panią Agnieszkę Gródecką-Pietrzak (Liceum Alternatywne w Kłodzku) oraz Rafał Sokołowski, uczeń pani Ewy Żuk z LO w Ząbkowicach Śl. Piątą lokatę zajął również uczeń pani Ewy Żuk – Grzegorz Makuch LO w Ząbkowicach Śl. Miejsce szóste przypadło Oliwii Olbińskiej,uczennicy pani Ireny Biesiadeckiej-Adamek z I LO w Kłodzku, a grono laureatów zamyka na siódmej pozycji Adrianna Kruk, przygotowana przez panią Beatę Kwiecień z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach.

Nagrody dla matematycznie uzdolnionych uczniów ufundowali: Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śląskich reprezentowany przez panią Józefę Warechowicz (nagroda specjalna – laptop za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych), Bank Spółdzielczy w Kłodzku (nagroda specjalna – tablet za wygraną w kategorii szkół gimnazjalnych), pani Monika Wielichowska Posłanka na Sejm RP, pan Tomasz Kiliński Burmistrz Miasta Nowa Ruda, pan Konrad Stańczyk-Biernacki - dyrektor krytej pływalni w Kłodzku oraz pan Mateusz Jastrzębski - dyrektor Kina Cinema3D w Kłodzku. Wszystkim sponsorom należą się słowa podziękowania. Otrzymane przez uczniów nagrody są odzwierciedleniem uznania dla trudu już włożonego we własny rozwój oraz zachętą do dalszej pracy.

Konferansjerkę podczas konkursu prowadzili: Joanna Mikołajczyk z klasy III c oraz Łukasz Lach z klasy III a,a wręczenie nagród zostało uświetnione występami wokalnymi Agnieszki Seweryn z klasy III a i Ewy Trębacz z klasy I d. Zaproszenia przygotował Michał Węgielewski (III c), a prezentację na konkurs wykonała Magdalena Potok (Id). Nagłośnienie zapewnili: Kacper Wawrzyniak, Jakub Dziewa (Id) oraz Michał Jakimiszyn i Dawid Seweryn (I c). Agata Czyż, Agnieszka Kurowska, Natalia Kłysz, Paulina Pintal, Szymon Łógowy, Agata Kijak (IIc), Zuzanna Sztogryn i Patryk Studnicki (Id) zadbali o to, by gościom niczego nie zabrakło podczas pobytu w naszym ogólniaku. Jednak konkurs nie odbyłby się bez pani Ewy Żuk i pani Jolanty Maziarz, które przy wsparciu pani wicedyrektor Marioli Hajduk, czuwały nad przygotowaniami i przebiegiem całego konkursu.

Wszystkie zadania z piątej edycji zostały już rozwiązane. Czas pomyśleć o szóstej, przyszłorocznej, odsłonie.

tekst: Wojciech Strycharczyk, II c
zdjęcia: pan Krzysztof Kotowicz, Filip Zielonka, II b

Copyright © 2015
1569505 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: