Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatMaj 30 2024 22:42:31 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Znajomość zasad polskiej pisowni i interpunkcji sprawdzona po raz szesnasty!

„Człowiek musi wierzyć w parę prostych pojęć, jeśli chce żyć przyzwoicie” – tak brzmiało hasło XVI edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego organizowanego w naszym Liceum w czwartek, 30 marca. Tegoroczna edycja poświęcona została dorobkowi artystycznemu pisarza Józefa Conrada Korzeniowskiego, w związku ze 160. rocznicą jego urodzin. Jak co roku, przedsięwzięcie objęło patronatem Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich.

Przybyłych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami powitał dyrektor, pan Tomasz Błauciak. Następnie uczestnicy (19 osób z gimnazjów i 9 ze szkół ponadgimnazjalnych) rozeszli się do gabinetów, gdzie zmierzyli się z niełatwymi dyktandami, które przygotowała pani Jolanta Depczyńska.
Uczestnictwem w tegorocznej edycji zaszczycili nas również: pan Mariusz Szpilarewicz – wicestarosta Powiatu Ząbkowickiego, wicedyrektor Liceum – pani Mariola Hajduk oraz pani Elżbieta Wąż. Z zawiłościami pisowni zmierzył się też pan Tomasz Błauciak.
Po wyczerpującej walce z ortograficznymi pułapkami uczniowie zostali zaproszeni do biblioteki na poczęstunek oraz okolicznościową wystawę, przygotowaną przez panią Agnieszkę Felkę.
O godzinie 11:00 w auli rozpoczęła się część artystyczna, którą poprowadzili £ukasz Lach i Aleksandra Tracz. Za pomocą ciekawej prezentacji multimedialnej (przygotowanej pod opieką pani Magdaleny Kotowicz) uczniowie klasy IA – Agata Gancarz i Marcin Wiśniewski przybliżyli życiorys i twórczość Józefa Conrada Korzeniowskiego. Czas umiliły także występy muzyczne. Weronika Krzysztofczyk zaśpiewała piosenkę „Dziewczyna szamana”, kultową „Makumbę” usłyszeliśmy w wykonaniu Karola Basigi, a opowieści piratów zaprezentowali: Mateusz Jeł, Konrad Sikora, Michał Węgielewski i Rafał Sokołowski. Mieliśmy również okazję zobaczyć taniec plemienny wykonany przez zespół w składzie: Natalia Kawa, Sylwia Kawa, Laura Mulak, Karolina Pacyga, Wiktoria Noszczak i Rafał Bocianowski. Moc wzruszeń zagwarantowała finałowa piosenka z filmu „Titanic” –„My heart will go on”, którą zaśpiewała Anita Zapała z akompaniamentem Marcina Piojdy . Program został przygotowany przez panią Urszulę Zacharę, która, podobnie jak w poprzednich latach, pełniła funkcję koordynatorki konkursu.

Wreszcie nadszedł czas na poznanie Mistrzów Ortografii. Wyniki ogłosiła wicedyrektor Liceum, pani Mariola Hajduk. W kategorii gimnazjów zwycięzcą okazał się po raz kolejny Witold Podraza z Gimnazjum nr 2, drugie miejsce przypadło Kacprowi Woźnemu z Gimnazjum nr 1, trzecie miejsce zajął £ukasz Jednak z Kamieńca Ząbkowickiego.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Mistrzynią Ortografii po raz trzeci została Aleksandra Moskal (z IIIA), drugie miejsce zdobyła Patrycja Bartkiewicz (IA), obie laureatki są uczennicami naszego Liceum. Trzecia nagrodzona osoba to Dagmara Gazda z ZSZ w Ząbkowicach Śląskich. Po wręczeniu nagród nie obeszło się oczywiście bez wspólnej fotografii. Na pamiątkę wszyscy goście otrzymali okolicznościowe zakładki do książek, na których umieszczono portret pisarza wykonany przez Katarzynę Klisiewicz z klasy 1B.
Nad przebiegiem konkursu czuwały jak co roku niezawodne polonistki naszego Liceum: pani Urszula Zachara, pani Magdalena Kotowicz oraz pani Jolanta Depczyńska. Pomocą służyli także uczniowie klasy IIE (Pamela Polak, Marta Piwowar, Barbara Cwanek, Marta Kępińksa, Patrycja Zapała, Patrycja Suchanek, Daria Rozmis, Magda Zając, Sylwia Kawa, Michał Jałowiecki), którzy przyjmowali gości, przygotowali poczęstunek i dbali, aby nikt z przybyłych nie zaginął w labiryntach szkolnych korytarzy. Jak zwykle nagłośnienie zapewnili chłopcy z radiowęzła: Mateusz Sowa, Jakub Nowak oraz Patryk Malesa.
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego w przyszłym roku! Zainteresowanych treścią dyktand zapraszamy do przejrzenia zakładki na stronie internetowej naszej Szkoły.

Tekst: Jessica Krysiak i Maja Białas, kl. IB
Foto: Filip Zielonka, kl. IB


Copyright © 2015
5397033 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: