KSIĄŻKI ZAKUPIONE DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
Dodane przez Administrator dnia Grudzie 05 2022 07:52:43

Książki zakupione do biblioteki szkolnej...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

KSIĄŻKI ZAKUPIONE DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ w ramach Priorytetu 3. NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 na lata 2021-2025

Miło mi poinformować Drogich Czytelników biblioteki szkolnej Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śl., że nasza biblioteka ponownie wzbogaciła się o nowe książki. Zakupione zostały także dodatkowe regały, dlatego jest już miejsce na nowości.
Nowe i przede wszystkim bardzo różnorodne książki czekają na Czytelników! Wiadomo, że książek nigdy nie jest za dużo, tylko czasem miejsca na półkach brak, a ponieważ nas brak miejsca nie dotyczy – pozostaje tylko cieszyć się nowościami i czytać, czytać…
Przypominam, że fundusze na zakup 442 książek, a także regałów i sprzętu komputerowego pochodzą z pozyskanej przez naszą szkołę po raz drugi dotacji w ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 (pierwszą dotację w ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020 otrzymaliśmy w 2020 roku i przeznaczona była w całości na zakup książek, a w bibliotece przybyły wówczas 644 książki). Tegoroczna dotacja – zgodnie z rozporządzeniem – przeznaczona była głównie na zakup lektur i książek na temat historii Polski współczesnej oraz nowości wydawniczych – na kwotę 7500 zł., a także na zakup mebli i sprzętu komputerowego do biblioteki – również na kwotę 7500 zł. (łącznie: 15000 zł.).
Zachęcam całą społeczność naszej szkoły do zapoznania się z załączonymi listami książek zakupionych do biblioteki z obecnej i poprzedniej dotacji. Ze względu na ich dużą różnorodność mam nadzieję, że każdy znajdzie wśród tych nowości coś dla siebie. Książki te kupiłam na podstawie odpowiedzi uzyskanych z przeprowadzonych dwukrotnie ankiet, ponieważ najważniejsze, czym kierowałam się podczas wyszukiwania książek, były realne potrzeby i zainteresowania Czytelników naszej biblioteki.

Lista książek zakupionych do biblioteki w roku 2020
Lista książek zakupionych do biblioteki w roku 2022

Agnieszka Felka