W bajkowym świecie LO – ślubowanie klas pierwszych
Dodane przez Administrator dnia Padziernik 11 2013 07:28:37

To był niezwykły dzień! 4 października 2013r. odbyło się w naszym Liceum Ogólnokształcącym uroczyste ślubowanie, które przygotowała klasa IIa wraz z opiekunami panią Jolantą Depczyńską i panem Remigiuszem Cwekiem.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

To był niezwykły dzień! 4 października 2013r. odbyło się w naszym Liceum Ogólnokształcącym uroczyste ślubowanie, które przygotowała klasa IIa wraz z opiekunami panią Jolantą Depczyńską i panem Remigiuszem Cwekiem. Przewodniczący szkoły Radek Wandzel przywitał dyrekcję, gości oraz bohaterów uroczystości – klasy pierwsze. Następnie głos zabrał pan dyrektor – Tomasz Błauciak. Przypomniał o początkach i tradycji Liceum, podkreślając, że taka uroczystość odbywa się już po raz 68. w historii naszej szkoły. Najważniejszy moment uroczystości, jakim było złożenie ślubowania przez przedstawicieli klas pierwszych, przebiegł w pełnym skupieniu i powadze.

W części artystycznej na scenę wkroczyli Królowa Jolanta z Królem Remigiuszem wraz ze swym dworem, czyli postaciami z różnych bajek. Jako pierwsza głos zabrała Królowa. Ze swoimi pomocnikami – Dzwoneczkiem (Ilona Kobrzak) i Kapelusznikiem (Bartek Smarżyk) – opowiedziała zgromadzonym, co tak naprawdę dzieje się za zamkniętymi drzwiami ich królestwa. Okazało się, że życie w naszej szkole czasem nawet lepsze jest niż w bajkach, a prawda tak przeplata się z fikcją, że czasem trudno odróżnić, co jest jawą, co snem. Szkolny chór, dopasowując się do klimatu imprezy, wykonał piosenkę z Kubusia Puchatka pt. „Kilku kumpli weź”.

Nadszedł czas na występy. W jury konkursowym zasiedli: Minnie (Klaudia Boska), Sherlock Holmes (Wojtek Wendykowski), Shrek (Oskar Stuglik), Szalony Meksykanin (Martyna Paczkowska) oraz Wilk (Paulina Rzeszutek). Jako pierwsza zaprezentowała się Ia w bajce pt. „Smerfy”, skupiając się na postaci Smerfetki oraz jej rozterkach miłosnych. Klasa Ib w roli bohaterów ze „Shreka” opowiedziała ich dalsze przygody, a mianowicie spór o wybór miejsca pobytu na wakacjach. Ic wystawiła scenkę z baśni o „Królewnie Śnieżce” zabawnie prezentując się w uszytych przez krawcową czapkach. Ze swego zadania wywiązała się również Id, która w taneczny sposób przypomniała bohaterów z „Toy Story”. Jako ostatnia w bajce pt. „Kopciuszek” wystąpiła klasa Ie, która swoją scenkę spuentowała myślą: „Nieważne jest to, co na zewnątrz, ale to, co mamy w środku”. Obecnym na uroczystości podobał się poziom, jaki zaprezentowały wszystkie klasy. Uwspółcześnione i dowcipne wersje bajek, brawurowe role, np. Smerfetki czy roztańczona cała klasa Id, a przede wszystkim ujawnione talenty pisarskie i aktorskie pozostaną na długo w pamięci.

Między występami kolejnych klas mogliśmy wysłuchać naszych utalentowanych koleżanek i kolegów (Roksany Pocik i Dawida Cekiery, Agaty Cekiery, Magdy Wąż) oraz obejrzeć dwa pokazy taneczne – pierwszy w wykonaniu Dawida Platy, a drugi – Marceliny Owczarek, Natalii Wiśniewskiej i Magdaleny Kokoszy. Gdy jury wraz z Królową i Królem udali się na naradę, sceną zawładnęli chłopcy z zespołu Frankenstein Children oraz Marcin Kratiuk, który tym razem przeniósł nas do świata reggae.

W finale głos zabrała Królowa Jolanta, ogłaszając, iż nagrodą dla każdej klasy za wspaniałe występy są dwie dowolne godziny bez pytania, a klasa Ie otrzymuje jedną dodatkową.
W ten oto właśnie bajkowy sposób pierwszaki dołączyły do grona ząbkowickich licealistów i – w jakże magicznym nastroju – rozpoczęły pierwszy weekend października.

tekst: Aneta Kubicz, IIa
foto: Aneta Kubicz, IIa i Joanna Depczyńska, IIe