Dodane przez Administrator dnia Padziernik 02 2007 07:08:45
Sentymentalne spotkanie pracowników LO w Ząbkowicach śl. z emerytami...
Rozszerzona zawartość newsa

20 czerwca 2007 r. w auli LO przy ul. Boh. Getta 37 miało miejsce szczególne spotkanie. Dyrekcja Szkoły zaprosiła grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi oraz wszystkich byłych nauczycieli – emerytów na uroczystość pożegnania się z murami LO w związku z przenosinami tej oświatowej placówki do budynku ZSP przy ul Powstańców Warszawy. Zebrani gościli się przy suto zastawionych stołach przygotowanych przez restaurację „Pod Arkadami”.

Dyrektor Wiesława Kurzyńska przywitała serdecznie zebranych gości. Poinformowała, że po 62 latach istnienia szkoły w tymże budynku zmieniamy siedzibę, w związku z tym to dzisiejsze spotkanie ma szczególny charakter. żegnamy się z tym miejscem z sentymentem i żalem. Podkreśliła, że wypracowane tradycje i doświadczenia przez byłych nauczycieli są starannie pielęgnowane i stanowią żywą tradycję. Zapewniła, że ten chlubny dorobek będzie konsekwentnie realizowany w nowych murach Szkoły. Budynek, do którego się przenosimy, jest nowo wyremontowany, wygodny i przestrzenny.
W spotkaniu uczestniczyli wszyscy byli dyrektorzy: pani Jadwiga Szymanowska, pan Jacek Wandzel, pan Władysław Zając. Zabrakło, niestety, wieloletniego dyrektora, śp. Jerzego Wlaźlaka. Swoją obecnością zaszczycili zebranych także wicedyrektorzy: pani Genowefa Baranek, pan Zygmunt Petz, pan Mieczysław Gajewicz a także wielu zasłużonych dla ząbkowickiej oświaty pedagogów. Spotkanie przebiegało w niezwykle sympatycznej atmosferze. Pod słynnymi mieczami przed budynkiem wykonano pamiątkowe zdjęcia. Wielu nauczycieli utrwalało przebieg uroczystości różnymi aparatami.

Zaplanowano kolejne spotkanie, tym razem już w murach nowej Szkoły. Mamy nadzieję, że równie dopiszą humory i atmosfera także będzie przyjemna.

Elżbieta Brylińska