Gala maturzystów 2022
Dodane przez Administrator dnia Maj 24 2022 09:36:14
Album foto

29 kwietnia o godzinie 12:00 w auli im. Heleny Kuczkowskiej ...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

29 kwietnia o godzinie 12:00 w auli im. Heleny Kuczkowskiej w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów z udziałem dyrekcji, grona pedagogicznego abiturientów i zaproszonych gości. Uroczystość poprowadzili Amelia Karpiak – wiceprzewodnicząca klasy IB oraz Mateusz Świątek również z klasy IB.

W pierwszej – oficjalnej części głos zabrał Pan Tomasz Błauciak – dyrektor naszego liceum, pan Roman Fester – starosta Powiatu Ząbkowickiego, Pan Marcin Orzeszek – Burmistrz Ząbkowic Śląskich oraz pan Aleksander Ciapka – przewodniczący Rady Rodziców. Abiturienci złożyli uroczyste przyrzeczenie, odebrali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody. Świadectwa z wyróżnieniem wręczone przez Pana Tomasza Błauciaka otrzymali : Daniel Malczyk z klasy 3a, Joanna Adamowicz z klasy 3b, Grzegorz Żurawek z klasy 3b, Wiktora Działek z klasy 3a, Kinga Czyżewska z klasy 3a, Julia Mieczkowska z klasy 3c, Łukasz Stecyk z klasy 3d, Paulina Soroko z klasy 3a, Weronika Czenczek z klasy 3a, Angelika Lubieniecka z klasy 3d, Oliwia Terneda z klasy 3b, Aleksandra Braszka z klasy 3d, Wiktor Przedwojewski z klasy 3d. Nagrody Starosty Ząbkowic Śląskich otrzymali : Daniel Malczyk, Joanna Adamowicz, Wiktoria Działek, Grzegorz Żurawek oraz Łukasz Stecyk.

Część artystyczna rozpoczęła się od memów, które w humorystyczny sposób przedstawiały naukę zdalną. Zaakcentowano w ten sposób, że nasi maturzyści są hybrydowymi. Następnie uczniowie z klasy IB wykonali wokalną reminiscencję z lekcji online w przeróbce piosenki Ich Troje „Zawsze chciałem szkołę zdać”. Następnie odbyło się ogłoszenie nominowanych i laureatów plebiscytu, który został ponownie przeprowadzony po dwóch latach przerwy. Plebiscyt przygotowały i przeprowadziły : Daria Stachurska, Patrycja Gnutek, Karolina Szczepańska z kl.IB. , a prezentację multimedialną : Szymon Mroziński z kl. I B, Miłosz Szymański kl. I C,

Statuetki zostały wręczone przez wybitnych naukowców oraz znanych w świecie sportu, muzyki, modelingu celebrytów :

Statuetkę „E.geniusz” otrzymał Grzegorz Żurawek, którą wręczyli Maria Skłodowska – Curie (Patrycja Gnutek) i Albert Einstein (Miłosz Szymański).

Nagrodę „Sportowca Roku” otrzymał Daniel Malczyk, którą wręczyli przez Igę Świątek (Oliwia Zawierucha) oraz Cristiano Ronaldo (Rafał Fudali).

Statuetkę „Słowika” odebrała Kamila Cymbała, nagrodę wręczyli Lady Gaga (Karolina Konieczna) oraz Bradley Cooper (Błażej Staniak).

Tytuł „Miss” trafił do Dominiki Bors, statuetkę wręczały Bella i Gigi Hadid (Róża Stępień i Aleksandra Sieradzka).
Tytuł „Mistera” otrzymał Seweryn Mostowy, nagrodę wręczały Joanna Krupa(Marta Zaborowska) i Hailey Biber (Karolina Szczepańska).

Nagrodę „Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego” otrzymał Kacper Dubicki.

Na zakończenie Martyna Malinowska oraz Aleksandra Mielczarek z klasy IB wykonały utwór Maryli Rodowicz „Ale to już było”.

Dziękujemy naszej wychowawczyni pani Urszuli Zacharze ułożenie scenariusza obu części gali i za nieocenioną pomoc w czasie prób do niej.

Wszystkim abiturientom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst : Zuzanna Biel, Magdalena Golba, Agata Szmyd, kl. I B
Foto : Zuzanna Biel, kl. I B