Nietypowe zajęcia we wrocławskim ZOO
Dodane przez Administrator dnia Padziernik 25 2021 08:28:07
Album foto

6 października o godzinie 8:00 klasy 3a i 2a...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

6 października o godzinie 8:00 klasy 3a i 2a o profilu biologicznym wyruszyły na wspólną wycieczkę do wrocławskiego ZOO. Wyjazd zorganizowały panie: Aneta Szaczkowska, Anna Pajdak, Aneta Klinke-Osadnik i Monika Matusik.

Podczas wycieczki mieliśmy możliwość wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zwiedzania Afrykarium, a także podziwiania gatunku, który wyginął w naturalnym środowisku - Milu, który nazywany jest również jeleniem Dawida. Wymarłe w naturalnym środowisku już w III wieku n.e zwierzę, przetrwało jedynie w ogrodach zoologicznych i parkach zwierzęcych. Naszą wagę przykuły również: akwarium, małpiarnia, słoniarnia, a także 9 innych pawilonów tematycznych, a w szczególności pawilon małp człekokształtnych. Jednak podczas zwiedzania nie skupialiśmy się jedynie na przyjemnościach! Każdy uczeń musiał bowiemwypełnić karty pracy, w których mógł znaleźć pytania dotyczące CITES, Agendy 21 oraz endemitów. Zadanie to miało na celu szerzenie świadomości o gatunkach zagrożonych wyginięciem oraz zwrócenie uwagi na kwestię ochrony zwierząt, która we współczesnym świecie jest bardzo ważna.

Po godzinie 14 wszyscy uczestnicy z nauczycielami dotarli bezpiecznie do naszego Liceum i zakończyła się kilkugodzinna wyprawa. Jesteśmy wdzięczni za poświęcony nam czas oraz opiekę, a takżeza całą wycieczkę, na której świetnie się bawiliśmy.

...