Ile książek przeczytaliśmy w I semestrze?
Dodane przez Administrator dnia Marzec 02 2020 10:39:39

W I semestrze w naszej bibliotece ...

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

W I semestrze w naszej bibliotece pojawiło się wiele nowych książek: szczególnie literatury pięknej, ale także popularnonaukowej i dużo literatury w językach obcych (literatura piękna, słowniki i książki popularnonaukowe). Większość książek pochodzi od wspaniałych Darczyńców, a część nowości została zakupiona zgodnie z Waszymi sugestiami, które przedstawialiście w ankietach „Moje życie – moje książki”. Różnorodność literatury na pewno pozytywnie wpłynęła na poziom czytelnictwa, co mnie bardzo cieszy ;)
W I semestrze sytuacja przedstawia się następująco: łącznie – uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły – wypożyczyli 1611 książek.
Uczniowie wypożyczyli – i mam nadzieję, że przeczytali – 1086 woluminów. To całkiem sporo, choć w standardowym podziale „na jednego ucznia” – to już tylko „niecałe” trzy książki…

Ale przejdźmy do rankingu wypożyczeń.
W I semestrze „czytelniczo” zdecydowanie prowadzi klasa III b. Gratuluję!
Ranking wypożyczeń w I semestrze r.szk. 2019/2020 wygląda następująco:
1 miejsce – III b 143 książki
2 miejsce – I d 117 książek
3 miejsce – III d 99 książek

4 miejsce – I b 88 książek
5 miejsce – II b 78 książek
6 miejsce – III c 69 książek
7 miejsce – I B 68 książek
8 miejsce – II d 62 książki
9 miejsce – II a 58 książek
10 miejsce – III a 55 książek
11 miejsce – I D 51 książek
11 miejsce – I c 51 książek
12 miejsce – III e 39 książek
13 miejsce – I a 32 książki
14 miejsce – II c 27 książek
15 miejsce – I A 25 książek
16 miejsce – I C 24 książki
Najbardziej aktywnymi czytelnikami w naszej szkole w I semestrze są:
1. Grzegorz Żurawek kl. I d (22 książki),
2. Klaudia Malinowska kl. II b (17 książek)
Serdecznie gratuluję!!!

Zachęcam wszystkich do odwiedzania biblioteki szkolnej i samodzielnego poszukiwania książek! Już przy wejściu do biblioteki wita Was kącik „Przeczytaj mnie”… z NOWOŚCIAMI!
Polecam również korzystanie z katalogu zbiorów naszej biblioteki znajdującego się na stronie: www.zabkowicesl-lo.sowa.pl (lub dostęp: KATALOGI ZBIORÓW w zakładce BIBLIOTEKA na stronie szkoły).
Zapraszam także do udziału w warsztatach filozoficznych, recytatorskich, czytelniczych, np.: „Warsztaty kaligrafii”, „Uzdolnienia i predyspozycje”, „Mapy myśli – czyli sposób nielinearnego notowania i uczenia się”, „Kurs szybkiego czytania”, „Jak się uczyć – metody skutecznego uczenia się i zapamiętywania” czy w zajęciach: „Zasady sporządzania opisów bibliograficznych i przypisów” – organizowanych w bibliotece! Zapraszam także do lektury kolejnych „NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ”, w których przybliżę Wam nowe książki i mam nadzieję, ze względu na ich wielką różnorodność, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie! Zapraszam do Waszej biblioteki J

Agnieszka Felka