Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Szwajcarii – etap szkolny
Dodane przez Administrator dnia Stycze 07 2020 09:30:41

6 grudnia 2019 r. odbył się etap szkolny kolejnej edycji konkursu Turbolandeskunde, którego tegorocznym tematem jest Szwajcaria.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

6 grudnia 2019 r. odbył się etap szkolny kolejnej edycji konkursu Turbolandeskunde, którego tegorocznym tematem jest Szwajcaria.
Konkurs, jak co roku, polegał na rozwiązaniu obszernego i szczegółowego testu dotyczącego wiedzy o kulturze, geografii, historii, gospodarce i polityce Szwajcarii. Dodatkowym utrudnieniem były liczne pytania otwarte.
Do rozwiązania testu przystąpiło 5 uczniów z naszego Liceum: z klas matematyczno- językowych Witek Podraza (3d), Patrycja Barylska i Ania Łata (2d), a z klasy 2b humanistyczno-językowej Paula Wierpowska oraz Kacper Bieńka, przygotowywani pod kierunkiem nauczycielki języka niemieckiego pani Reginy Bigoś.
Najwięcej trafnych odpowiedzi udzielili Kacper Bieńka, Witek Podraza i Paula Wierpowska i oni będą reprezentować po raz kolejny naszą Szkołę w marcu 2020r. w etapie wojewódzkim we Wrocławiu. W poprzednim roku szkolnym ta sama drużyna zdobyła tytuł Wicemistrzów Dolnego Śląska z wiedzy o Austrii.
Uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki.Wszystkim należą się słowa uznania za ogromny wkład w przygotowanie i zaangażowanie w godne reprezentowanie naszego Liceum.

Tekst: pani Regina Bigoś i Witek Podraza, kl. 3d
Zdjęcia: pani Regina Bigoś