Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatListopad 30 2023 04:49:29 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
W bajkowym świecie LO – ślubowanie klas pierwszych

To był niezwykły dzień! 4 października 2013r. odbyło się w naszym Liceum Ogólnokształcącym uroczyste ślubowanie, które przygotowała klasa IIa wraz z opiekunami panią Jolantą Depczyńską i panem Remigiuszem Cwekiem. Przewodniczący szkoły Radek Wandzel przywitał dyrekcję, gości oraz bohaterów uroczystości – klasy pierwsze. Następnie głos zabrał pan dyrektor – Tomasz Błauciak. Przypomniał o początkach i tradycji Liceum, podkreślając, że taka uroczystość odbywa się już po raz 68. w historii naszej szkoły. Najważniejszy moment uroczystości, jakim było złożenie ślubowania przez przedstawicieli klas pierwszych, przebiegł w pełnym skupieniu i powadze.

W części artystycznej na scenę wkroczyli Królowa Jolanta z Królem Remigiuszem wraz ze swym dworem, czyli postaciami z różnych bajek. Jako pierwsza głos zabrała Królowa. Ze swoimi pomocnikami – Dzwoneczkiem (Ilona Kobrzak) i Kapelusznikiem (Bartek Smarżyk) – opowiedziała zgromadzonym, co tak naprawdę dzieje się za zamkniętymi drzwiami ich królestwa. Okazało się, że życie w naszej szkole czasem nawet lepsze jest niż w bajkach, a prawda tak przeplata się z fikcją, że czasem trudno odróżnić, co jest jawą, co snem. Szkolny chór, dopasowując się do klimatu imprezy, wykonał piosenkę z Kubusia Puchatka pt. „Kilku kumpli weź”.

Nadszedł czas na występy. W jury konkursowym zasiedli: Minnie (Klaudia Boska), Sherlock Holmes (Wojtek Wendykowski), Shrek (Oskar Stuglik), Szalony Meksykanin (Martyna Paczkowska) oraz Wilk (Paulina Rzeszutek). Jako pierwsza zaprezentowała się Ia w bajce pt. „Smerfy”, skupiając się na postaci Smerfetki oraz jej rozterkach miłosnych. Klasa Ib w roli bohaterów ze „Shreka” opowiedziała ich dalsze przygody, a mianowicie spór o wybór miejsca pobytu na wakacjach. Ic wystawiła scenkę z baśni o „Królewnie Śnieżce” zabawnie prezentując się w uszytych przez krawcową czapkach. Ze swego zadania wywiązała się również Id, która w taneczny sposób przypomniała bohaterów z „Toy Story”. Jako ostatnia w bajce pt. „Kopciuszek” wystąpiła klasa Ie, która swoją scenkę spuentowała myślą: „Nieważne jest to, co na zewnątrz, ale to, co mamy w środku”. Obecnym na uroczystości podobał się poziom, jaki zaprezentowały wszystkie klasy. Uwspółcześnione i dowcipne wersje bajek, brawurowe role, np. Smerfetki czy roztańczona cała klasa Id, a przede wszystkim ujawnione talenty pisarskie i aktorskie pozostaną na długo w pamięci.

Między występami kolejnych klas mogliśmy wysłuchać naszych utalentowanych koleżanek i kolegów (Roksany Pocik i Dawida Cekiery, Agaty Cekiery, Magdy Wąż) oraz obejrzeć dwa pokazy taneczne – pierwszy w wykonaniu Dawida Platy, a drugi – Marceliny Owczarek, Natalii Wiśniewskiej i Magdaleny Kokoszy. Gdy jury wraz z Królową i Królem udali się na naradę, sceną zawładnęli chłopcy z zespołu Frankenstein Children oraz Marcin Kratiuk, który tym razem przeniósł nas do świata reggae.

W finale głos zabrała Królowa Jolanta, ogłaszając, iż nagrodą dla każdej klasy za wspaniałe występy są dwie dowolne godziny bez pytania, a klasa Ie otrzymuje jedną dodatkową.
W ten oto właśnie bajkowy sposób pierwszaki dołączyły do grona ząbkowickich licealistów i – w jakże magicznym nastroju – rozpoczęły pierwszy weekend października.

tekst: Aneta Kubicz, IIa
foto: Aneta Kubicz, IIa i Joanna Depczyńska, IIe

Copyright © 2015
5044493 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: