Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatWrzesie 28 2023 23:09:57 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Nic miłości nie pokona

Nic miłości nie pokona.

14 lutego, Walentynki. Przez niektórych uznawane za komercyjne święto przybyłe z Zachodu, inni widzą w nim świetną okazję do sprawienia przyjemności drugiej osobie. Niewątpliwie jest to jednak dzień, w którym najwięcej mówi się o miłości – czy może być lepsza okazja do zorganizowania koncertu charytatywnego?
Takie wydarzenie odbyło się w Ząbkowickim Ośrodku Kultury dzięki wielkim sercom uczniów III LO i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz przychylności Dyrekcji obu szkół. Obejrzeliśmy piękny koncert o tematyce miłosnej, z którego dochód zostanie wykorzystany na przygotowanie wycieczki dla Wychowanków Domu Dziecka „Jutrzenka” w Bardzie, którymi opiekujemy się jako wolontariusze.
Widowisko zaczęło się prezentacją multimedialną, z której mogliśmy poznać pracę wolontariuszy i efekty ich starań, np. ubiegłoroczny wyjazd do Wrocławia. Później utalentowani uczniowie obu ząbkowickich szkół ponadgimnazjalnych wystąpili na scenie z piosenkami i wierszami. Większość utworów była spokojna i liryczna, ale zdarzały się także chwile, w których publiczność się ożywiała, np. przy utworze „Ain’t no other man” w wykonaniu Magdaleny Pederskiej. Dawkę energii zafundował nam też Iwo Gawryjołek w piosence „Heartbreaker”, otoczony na scenie tancerkami (Kamila Bolanowska, Daria Glinka, Iwona Kurczab i Kasia Rogowska). Nie zabrakło recytacji Pawła Zaręby i piosenek Chóru III LO pod przewodnictwem p. Anety Klinke-Osadnik, których mamy przyjemność oglądać na każdym wydarzeniu scenicznym w tym roku szkolnym. Zaśpiewały również: Marta Dominik, Kasia Rogowska, Patrycja Niezgoda, Basia Szmucer i Jana Lewkowicz. Nastrojowe wiersze polskich poetów W. Szymborskiej, B. Leśmiana, J. Kofty i K.I. Gałczyńskiego wyrecytowali także: Gracjana Polasińska, Paulina Gierus, Marta Chit oraz Szymon Paczkowski.
Nie obyło się bez bisu – finałowa piosenka Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście” została powtórzona przez chór i solistki Martę Dominik oraz Ewelinę Kołodziejczyk. Na zakończenie pan dyrektor Tomasz Błauciak podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie koncertu: paniom Magdalenie Kotowicz, Agnieszce Felce i Anecie Klinke-Osadnik, młodzieży występującej na scenie, a także uczniom Kacprowi Mazurowi i Dawidowi Obrałowi, którzy zadbali o najlepsze nagłośnienie i światło. Publiczność okrzykami: „Jeszcze raz!” oraz „Iwo, Iwo!” domagała się bisów, zwłaszcza najbardziej energetyzującej piosenki. Możliwe, że po części było to zmotywowane chęcią zostania jeszcze kilka minut w ZOKU-u zamiast powrotu na lekcje, ale nie da się zaprzeczyć, że koncert bardzo nam się podobał. Pan dyrektor jednak uciął entuzjastyczne głosy krótkim zdaniem przywołującym nas do dyscypliny: „Za dziesięć minut widzimy się w szkole…”

tekst: Kasia Sałata, 2d
foto: Kasia Sałata, Asia Adamiak

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Copyright © 2015
4926028 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: