Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatWrzesie 29 2023 01:50:20 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Wizyta uczniów w Salonie Maturzystów13 września klasy 4D i 4B uczestniczyły we Wrocławskim Salonie Maturzystów, zorganizowanym w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Klasom towarzyszyły: pani Anna Grześków oraz pani Jolanta Maziarz.

W ramach wydarzenia zorganizowane były wykłady związane z nadchodzącymi maturami, a także studiami i pracą zawodową po ich ukończeniu. Po wypełnieniu internetowej ankiety i zgłoszeniu się do stoiska miesięcznika Perspektywy, każdy mógł dostać darmowy informator zawierający spis i ranking najlepszych uczelni w Polsce. Wiele wrocławskich uczelni (choć nie tylko!) zorganizowało własne stanowiska, dzięki temu każdy zainteresowany danym kierunkiem miał możliwość rozmowy z przedstawicielami uczelni, zadania nurtujących go pytań i pobrania materiałów informacyjnych. W tym roku uczniowie mogli korzystać ze stanowisk m.in. Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, czy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Tegoroczny Salon Maturzystów pomógł naszym uczniom dokładnie sprecyzować na jaki kierunek chcą się dostać po zdanej maturze. Jest to na pewno zasługa różnego rodzaju ulotek i informatorów jakie udało im się uzyskać. Pomogła również rozmowa z przedstawicielami uczelni, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami z okresu studiowania oraz radzili w sprawie wyboru kierunku studiów. Uzyskane w ten sposób informacje stanowią cenne wskazówki przy procesie rekrutacyjnym.

Zdaniem uczniów warto było wziąć udział w Salonie Maturzystów i szczerze można polecić go wszystkim, mającym wątpliwości co do dalszej edukacji.

Autorka: Hanna Gwóźdź 4B


Copyright © 2015
4926152 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: