Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatMaj 31 2023 23:03:40 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

Miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz drugi otrzymała dotację w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez zakup nowości wydawniczych niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych, w tym poświęconych historii Polski XX wieku oraz lektur szkolnych, a także zakup elementów wyposażenia bibliotek szkolnych (sprzęt komputerowy, regały itp.). W ubiegłym roku nasza biblioteka szkolna również uzyskała dotację w ramach Priorytetu 3. „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020” przeznaczoną głównie na zakup nowości wydawniczych, co pozwoliło znacząco uatrakcyjnić ofertę czytelniczą skierowaną do całej społeczności szkolnej, a także podniosło poziom czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.

W 2022 r. pozyskane środki, opierając się na ubiegłorocznych doświadczeniach, przeznaczymy zgodnie z wytyczonymi celami dotacji, na zakup literatury historycznej oraz lektur z języka polskiego i nowości wydawniczych dla młodzieży.

Niedługo – przez dziennik elektroniczny – dotrą do całej społeczności szkolnej: Uczniów, Rodziców/prawnych opiekunów i Nauczycieli ankiety, w których znajdą się pytania dotyczące książek potrzebnych w bibliotece Liceum. Tylko konsultowanie planów zakupowych pozwoli na optymalne wykorzystanie pozyskanych środków. Indywidualnie propozycje zakupów ciekawych książek, które mogłyby wzbogacić zbiory naszej biblioteki szkolnej w ramach uzyskanej dotacji, można również wysyłać do nauczyciela bibliotekarza przez dziennik elektroniczny Librus – do 28. marca 2022 r. (Nauczyciele – Agnieszka Felka). Podobnie jak w ubiegłym roku nie można kupić podręczników. Wszystkie zgłaszane propozycje zostaną przeanalizowane pod kątem ich przydatności, biorąc pod uwagę aktualne zasoby naszych zbiorów i realne potrzeby Czytelników. Lista książek i elementów wyposażenia biblioteki zaplanowanych do kupienia zostaną przekazane do zaopiniowania Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu.

Dyrektor p. Tomasz Błauciak
Agnieszka Felka

Copyright © 2015
4699706 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: