Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatSierpie 09 2020 22:34:09 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Klasy ID i Id na Politechnice Wrocławskiej

13 i 14 listopada 2019 roku klasy matematyczne miały niecodzienną możliwość uczestniczyć w zajęciach na Politechnice Wrocławskiej. Tym razem nasi ścisłowcy zagościli na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki, gdzie przebywali pod opieką:

13.11.2019r. (1D)- pani J. Maziarz i pani A. Roman.
14.11.2019r. (1d)- pani E. Moczulskiej i pana R. Cweka.

Od razu po przyjeździe podzielono nas na mniejsze grupy, aby każdy indywidualnie mógł uczestniczyć w zajęciach i aby wykładowcy mogli efektywnie z nami pracować.

Pierwszy wykład poprowadził pan dr inż. Damian Nowak (Zakład Technik Elektronicznych i Fotonicznych). Podczas tych zajęć poszerzyliśmy wiedzę o jednostkach i spróbowaliśmy wyobrazić sobie, jak małe są niektóre z otaczających nas codziennie rzeczy (np. włos). W tym laboratorium nauczyliśmy się wiele o sitodruku, a nawet mieliśmy możliwość sami stworzyć druk posługując się, zupełnie inną niż te, które używamy na co dzień, sitodrukarką. Druki które wykonaliśmy, otrzymaliśmy na pamiątkę. Kolejny wykład dotyczył elektroniki próżniowej i prowadzony był przez pana dr. inż. Michała Krysztofa (Zakład Mikroinżynierii i Fotowoltaiki). Tym razem mogliśmy podziwiać przede wszystkim osiągnięcia studentów i pracowników, którzy ciągle osiągają liczne sukcesy w tej dziedzinie.

Następny punkt naszego pobytu na uczelni z pewnością wyróżniał się od innych. Pani mgr inż. Adrianna Łozińska (Zakład Mikroelektroniki i Nanotechnologii) poprosiła nas o ubranie specjalnych strojów (fartuszki, czepki i ochraniacze na buty) i zabrała do laboratorium w którym bada się niezwykle małe cząsteczki. Musieliśmy zachować tam szczególną ostrożność, a przed wejściem do głównego pomieszczenia, w tzn. clean room’ie, zostaliśmy oczyszczeni z wszelkiego kurzu i zanieczyszczeń, jakie moglibyśmy wnieść z zewnątrz. Stamtąd udaliśmy się do gabinetu pana mgr. inż. Sławomira Owczarzaka (Zakład Mikroelektroniki i Nanotechnologii), gdzie przyglądaliśmy się budowie i działaniu takich mikroskopów, które znajdowały się w poprzednio odwiedzonym przez nas laboratorium. Grupę uczniów z klasy 1d po laboratorium oprowadzali i pokazywali sprzęt z pan mgr inż. Grzegorz Ilgiewicz i pani mgr inż. Agnieszka Zawadzka (Zakład Mikrotechnologii i Nanotechnologii).

Ostatni wykład prowadził pan profesor Sergiusz Patela (pochodzący z Ząbkowic), który nas zaprosił i razem z panią dr inż. Joanną Prażmowską-Czajką zajął się organizacją naszego pobytu, za co jesteśmy wdzięczni i bardzo dziękujemy. Pan profesor przybliżył nam proces funkcjonowania światłowodów, a następnie zabrał nas do laboratorium i dołożył wszelkich starań, abyśmy mogli taki proces zobaczyć na własne oczy.

Mimo iż nie wszyscy uczniowie klas matematycznych wiążą swoją przyszłość z uczelnią, jaką jest Politechnika Wrocławska, to wszystkim spodobały się zajęcia przygotowane specjalnie dla nas. Z wielką chęcią udalibyśmy się na takie zajęcia ponownie.

Tekst:Aleksandra Janik,kl. 1D
Foto: pani Edyta Moczulska, pani Anna Roman i pani Jolanta Maziarz

Copyright © 2015
2625889 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: