Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatListopad 12 2019 11:43:45 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2019/2020Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
15 lat minęło…

Z czym kojarzy się wrzesień? Nam przede wszystkim z końcem wakacji i nowym rokiem szkolnym. W tym czasie częściej wracamy pamięcią do licealnych lat i oddajemy się wspomnieniom.

W tym roku postanowiłyśmy powspominać stare dobre czasy w szerszym gronie i zorganizowałyśmy zjazd klasowy. Okazja była nie byle jaka, ponieważ dokładnie 15 lat temu opuściliśmy mury naszego Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich. Byliśmy ostatnim rocznikiem, który przed reformą gimnazjalną uczęszczał do czteroletniego liceum i jednym z ostatnich, które uczyły się w budynku przy ulicy Bohaterów Getta.

Do wyjątkowego spotkania doszło pewnej pięknej wrześniowej soboty w restauracji „Rynkowa” w ZOK-u. Stawiliśmy się licznie, chociaż nie wszyscy mogli być tego dnia obecni. Łza się w oku zakręciła, kiedy nasza Wychowawczyni, pani Magdalena Kotowicz, odczytywała listę obecności. Każdy miał szansę opowiedzieć, jak potoczyło się jego życie po maturze. A zmieniło się u nas wiele. Prawie wszyscy ukończyli studia wyższe, mamy w swoim gronie prawników, lekarzy, nauczycieli, urzędników, pracowników korporacji, księgowych, pracowników fabryk i kopalni, fotografa, muzyka i… chyba w każdym fachu znajdzie się ktoś z naszego grona. Poza tym większość zmieniła stan cywilny, a przy okazji doczekała się własnych dzieci (naliczyliśmy ponad trzydzieścioro!). Niewielka garstka została w Ząbkowicach, spora grupa zamieszkuje teraz we Wrocławiu, a i kilkanaścioro wybrało życie w innych częściach Polski i świata (ślemy przy okazji pozdrowienia do Anglii i Francji).

Spotkanie było nie tylko okazją do opowiedzenia o sobie i o tym, co wydarzyło się w naszym życiu. Mogliśmy cofnąć się pamięcią do czasów licealnych, wspomnieć nauczycieli, pośmiać się ze szkolnych anegdotek, wydobyć z pamięci zarówno szkolne wzloty, jak i upadki, które z perspektywy czasu wydają się nie tak wielkie i nie tak spektakularne, jak się je wcześniej odbierało. Zaśmiewaliśmy się do łez, oglądając stare zdjęcia w kronice klasowej i przypominając wszystkie wycieczki, konkursy, uroczystości i akcje, w jakich braliśmy udział. Ze szczególnym sentymentem wspomnieliśmy zapoczątkowany przez nas wolontariat w domu dziecka, w który czynnie zaangażowała się większość klasy.

Oczywiście, musieliśmy sobie zrobić także zdjęcie klasowe, które wymownie udowadnia, że na szczęście czas jest dla nas łaskawy. Obiecaliśmy sobie częściej spotykać w tak licznej grupie, bo mimo iż z niektórymi osobami nie mieliśmy kontaktu od 15 lat, tematów do rozmów nie brakuje i dogadujemy się tak dobrze, jakbyśmy się rozstali wczoraj.


tekst i foto: Joanna Chuderska-Jendraszczyk i Dorota Apanasewicz (Pilich)

Copyright © 2015
2109610 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: