Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatCzerwiec 25 2019 03:22:57 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
LICEALISTA WSZECHSTRONNY – WITOLD PODRAZA

Dnia 27 września na sesji Rady Powiatu miałem zaszczyt otrzymać Nagrodę Zarządu Powiatu Ząbkowickiego, którą uzyskałem za osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018, kiedy to uzyskałem średnią ocen 5,47 oraz brałem udział w różnych konkursach i olimpiadach.
Jedną z nich była Olimpiada Języka Polskiego i Literatury. Pierwszy jej etap polegał na napisaniu pracy na temat wybrany z podanych przez Komitet Główny. Należało zrealizować założone dla niego dyspozycje. Mój brzmiał: „Wizerunki władców w polskim piśmiennictwie epok dawnych”, na który to napisałem pracę przedstawiającą m. in. ich ewolucję i wykorzystanie w kronikach oraz innych staropolskich dziełach, traktujących o władcach. Przeanalizowałem też zastosowane środki stylistyczne i odwołania do tradycji antycznych. Ponadto w pracy uwzględniłem charakterystyczne dla różnych epok cechy i formy literackie. Dzięki mojej pracy zakwalifikowałem się do II etapu olimpiady, który miał miejsce we Wrocławiu i polegał na rozwiązaniu testu językowego oraz napisaniu pracy na jeden z kilku podanych tematów. Moim wyborem była analiza wiersza Juliana Przybosia „Do ciebie o mnie” pod kątem odpowiedzi na pytanie „Jak wyrzec urzeczenie?”.
W klasie pierwszej brałem udział w etapach szkolnym i okręgowym Olimpiady Języka Niemieckiego, polegającej na rozwiązywaniu testów językowych, zadań otwartych i tłumaczeniu zdań. Zdobyłem także II miejsce w dyktandzie o tytuł Ząbkowickiego Mistrza Ortografii i uzyskałem I miejsce w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Brałem także udział w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym, Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej oraz Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Zająłem I miejsce w konkursie wiedzy o współczesnej polszczyźnie oraz w dyktandzie, które zostały zorganizowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w 2017.

Interesuję się wieloma dziedzinami, między innymi matematyką, językami obcymi, językiem polskim, historią i lubię poznawać nowe rzeczy z nimi związane. Właśnie z tego względu, w celu rozwijania moich zainteresowań, wziąłem udział w powyższych konkursach. Dzięki temu znacznie poszerzyłem swoją wiedzę i poznałem nowe zagadnienia, które bez wątpienia przydadzą mi się w dalszym życiu i nauce. Ponadto uczestnictwo w olimpiadach i konkursach umożliwia ćwiczenie oraz doskonalenie swoich umiejętności. Oczywiście na dobre przygotowanie się do nich trzeba poświęcać sporo czasu, co wiąże się z wyrzeczeniami, jednakże efekt końcowy bez wątpienia jest tego warty i daje niesamowitą satysfakcję, dlatego gorąco zachęcam do brania udziału w tych wydarzeniach!

Tekst: Witold Podraza, kl. IId
Foto: pan Krzysztof Kotowicz – zabkowice4you

Copyright © 2015
1914853 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: