Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatLipiec 18 2018 01:16:29 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Danych Osobowych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2018

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Merhaba! Hi! Cześć!

22 marca 2018 r. w naszej szkole gościliśmy Kemala - wolontariusza biorącego udział w programie Erasmus, który przyjechał do Polski aż z Turcji! Spotkanie zostało poprowadzone w języku angielskim i wzięły w nim udział klasy: II b, I d i I e. Zajęcia rozpoczęły się od pytania skierowanego do uczniów, którzy mieli za zadanie odpowiedzieć, z czym kojarzy im się Turcja. Po krótkiej rozmowie nasz gość przypomniał pierwszoklasistom o kilku podstawowych informacjach dotyczących kraju, z którego pochodził, m.in. jak wygląda flaga Turcji, gdzie leży, z jakimi państwami sąsiaduje, jaka jest jej stolica. Kolejnym punktem zajęć był film, w którym pierwszoklasiści zobaczyli, jak wygląda życie tamtejszej ludności, jakie są jej zwyczaje i tradycje. Poznali jej regionalne potrawy, stroje, muzykę. Zobaczyli również wiele innych filmików na temat ciekawych miejsc, które w Turcji warto zobaczyć. Wolontariusz zaprezentował wiele fotografii, na których przedstawione były piękne krajobrazy zachęcające naszych uczniów do odwiedzenia tego państwa. Po 35- minutowej lekcji kulturoznawczej przyszedł czas na pytania, które uczestnicy zadawali z ciekawością i poczuciem humorem. Najwięcej pytań dotyczyło programu, dzięki któremu nasz gość miał możliwość odwiedzić Polskę.
Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele tego typu spotkań i liczymy na to, że w przyszłości, nasi uczniowie będą mieli szansę wzięcia udziału w Erasmusie i opowiedzą młodym obcokrajowcom o kulturze naszego kraju.

Tekst: Klaudia Kłubowicz, kl. I d
Foto: pani Magdalena Halikowska


Na granicy Europy i Azji


Całkiem niedawno klasY: I e, II c i III b wzięły udział w spotkaniu z niewiele od nich starszą Anuką z Gruzji, która zdecydowała się mieszkać i studiować w Polsce w ramach programu EVS (European Voluntary Service). Zajęcia przeprowadzone były w języku angielskim, jednakże najwięcej radości przyniosła uczniom nauka kilku zwrotów w języku gruzińskim. Z wielkim entuzjazmem również podeszła do tego prowadząca zajęcia, która zmierzyła się z polskimi "łamańcami językowymi" . Prowadząca spotkanie opowiedziała uczniom ciekawostki dotyczące jej rodzinnego kraju, przedstawiła charakterystyczne dania i warte odwiedzenia miejsca. Wszystko zwieńczył powrót do przeszłości Gruzji - na prośbę uczniów zostały im przedstawione ciekawe wydarzenia historyczne.
Spotkanie zorganizowane przez naszych anglistów pozwoliło przełamać barierę językową. Bardzo pomogło w tym podejście Gruzinki, której postawa zachęcała do podjęcia konwersacji.

Tekst: Angelina Ciućmak, kl. III b
Foto: pani Jadwiga Sulima, Patryk Rzepecki, kl. III b

Copyright © 2015
1569518 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: