Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatLipiec 18 2018 01:17:02 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Danych Osobowych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2018

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Michael Grant „Gone. Zniknęli. Faza pierwsza: Niepokój.”

Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia, nagle, znikają wszyscy dorośli… nauczyciele, rodzice i nastolatkowie, którzy skończyli piętnaście lat. Pozostają tylko dzieci. Telefony umilkły, Internet nie działa, nie ma telewizji. Nikt z pozostałych nie wie, co się stało. Są przerażeni i zdezorientowani. Nie nadchodzi żadna pomoc. A jakby tego było mało, pozostałe dzieci odkrywają, że miasteczko Perdido Beach jest odcięte od reszty świata, otoczone jakby murem. Są w pułapce, z której nie mogą się wydostać. Pojawiają się też zmutowane zwierzęta, a niektóre dzieci odkrywają u siebie nowe, nadprzyrodzone zdolności. I nie oznacza to wcale czegoś dobrego. Te zdolności zaskakują, są groźne, nie można nad nimi zapanować… Świat bez dorosłych, bez rodziców, lekarzy, policjantów wcale nie jest zabawny. Do głosu dochodzą najgorsze instynkty, słabszym nikt nie pomaga i tak trudno nadal pozostać po prostu sobą. Dzieci sięgają po władzę i ustanawiają własne porządki, ale sięgają po nią niewłaściwe osoby. Główny bohater Sam stara się wyjaśnić, co się stało w miasteczku, nie dopuścić do przemocy i zamieszania. Nie jest to łatwe zadanie. A do tego jeszcze wszystkim stale towarzyszy niepokojące pytanie – czy w dniu piętnastych urodzin też zniknę?
To pierwsza część sześciotomowego cyklu powieści fantasy, inteligentna, trzymająca w napięciu książka rekomendowana przez Stephena Kinga. Kolejne części cyklu „Gone: Zniknęli” to: „Faza druga: Głód”, „Faza trzecia: Kłamstwa”, „Faza czwarta: Plaga”, „Faza piąta: Ciemność” oraz „Faza szósta: Światło”.
Zachęcam do lektury!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jessica Khoury „Geneza”


Gdzieś w amazońskiej dżungli, w tajnym laboratorium, naukowcy, za pomocą tajemniczej rośliny nazwanej elizją, tworzą istotę doskonałą – nieśmiertelnego człowieka. Pia ma dać początek nowej rasie ludzi: pozbawionej wad, doskonałej, odpornej na wszelkie choroby, z fenomenalną pamięcią, nadludzkimi zmysłami i możliwościami fizycznymi, a przede wszystkim nieśmiertelnej. Jednak w dniu siedemnastych urodzin Pia ucieka z laboratorium. W lesie spotyka mieszkańca plemienia Ai’oa, chłopca o imieniu Eio. Poznaje jego wioskę, cieszy się po raz pierwszy prawdziwą wolnością. To dla niej wielka odmiana po ustabilizowanej codzienności w laboratorium, gdzie oprócz zajęć z matematyki, biologii i chemii przygotowywana jest (i sama o tym marzy) do pracy z zespołem Immortis – badaczy pracujących nad stworzeniem całej rasy nieśmiertelnych ludzi, której prototypem jest Pia. W wiosce Pia nie tylko doceni wolność, ale z chłodnego, racjonalnego i obiektywnego badacza, jakim pragnie się stać, zacznie zmieniać się w pełnego wątpliwości i rozterek zwykłego człowieka.
„Geneza” to ciekawa opowieść, dzięki której czytelnik może zapytać czy istotnie Machiavelli miał rację twierdząc, że cel uświęca środki, a zło może służyć dla jakiegoś abstrakcyjnego, większego dobra. Polecam!

Zapraszam również do samodzielnego wyszukiwania potrzebnych książek – bezpośrednio w bibliotece oraz na stronie z katalogami zbiorów.
Katalog zbiorów naszej biblioteki znajduje się na stronie: www.zabkowicesl-lo.sowa.pl (lub dostęp: KATALOGI ZBIORÓW w zakładce BIBLIOTEKA na stronie szkoły: www.lozabkowice.pl)
Po otwarciu strony z katalogami zbiorów możesz wybrać autora, tytuł lub hasło przedmiotowe i wpisać to, czego szukasz. System przeszuka katalogi zbiorów naszej biblioteki i wygeneruje listę literatury na dany temat lub według autorów / tytułów.
Zapraszam także do udziału w warsztatach filozoficznych, recytatorskich, czytelniczych: „Mapy myśli – czyli sposób nielinearnego notowania i uczenia się”, „Kurs szybkiego czytania” czy warsztaty „Jak się uczyć – metody skutecznego uczenia się i zapamiętywania”– organizowanych w bibliotece!

Zapraszam do Waszej biblioteki wink

Agnieszka Felka

Copyright © 2015
1569521 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: