Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatLipiec 18 2018 01:15:17 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Danych Osobowych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2018

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
O przyszłości, uczuciach robotów i prawdziwości żuka

Kolejne roczniki licealistów poznają dorobek studentów i reżyserów wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Tym razem 7 marca br. wraz z paniami: Mariolą Hajduk, Magdaleną Kotowicz i Jolantą Depczyńską zasiedliśmy na widowni, aby obejrzeć przedstawienie dyplomowe IV roku Wydziału Aktorskiego, w reżyserii Wojciecha Kościelniaka zatytułowane „Bahamut”.

Tytuł tajemniczy, ale w trakcie spektaklu okazało się, że jest to nazwa ryby z arabskiej legendy. Ascetyczna wręcz scenografia, okaleczeni ludzie i androidki – wszystko wskazywało na bliżej nieokreślony czas akcji, można powiedzieć, że rozgrywała się kiedyś w przyszłości. Byliśmy świadkami perypetii pięknych niby-kobiet, sztucznych wytworów, przeznaczonych do tego, aby zostać żoną mężczyzny, który je kupi. Cóż się okazało? Zagłada zdegradowała środowisko, ludzi, ale nie zniszczyła uczuć, przede wszystkim miłości.

Czy androidy mają dusze? Teoretycznie nie powinny, a jednak… Czy człowiek to nieporozumienie? Chyba tak, skoro doprowadził do całkowitej degradacji natury, o czym świadczą: drzewo pokazywane jako ewenement, zachwyt nad żukiem czy radość z widzenia… szczura. Ale przecież pan Darcy mówi: „Kocham Cię” i brzmi to prawdziwie! Było więc o czym myśleć w trakcie spektaklu i po nim.

Sięgnęliśmy do powieści Jane Austen „Duma i uprzedzenie”, bo na jej motywach powstał scenariusz. Jednak utwór ten posłużył tylko za pretekst do interesującego pomysłu. A Bahamut? Według legendy ta ryba podtrzymuje świat, oddzielając go od ciemności. W spektaklu taką rolę odegrała miłość, dzięki której jest jeszcze nadzieja dla ludzkości.

Byliśmy świadkami swoistego rodzaju pasowania młodych ludzi na artystów. W przedstawieniu zobaczyliśmy niezwykły talent młodych ludzi. Dzięki ich monologom, dialogom, mowie ciała, a także skandowaniu wyrazów byliśmy w stanie doświadczyć ogromu emocji. Zrozumieliśmy, jak trudne jest przekazanie wizji reżysera oraz rzemiosło, którym trudnią się aktorzy. Artyści nieustannie udowadniają światu, że sztuka nie jest czymś zwyczajnym, lecz wręcz pokarmem dla ducha. W tym spektaklu nakarmiono nas sowicie!

Tekst: Katarzyna Klisiewicz i Natalia Fedko, kl. IIb
Foto: pani Mariola Hajduk, Zofia Rymaszewska, kl. Ib, Wiktoria Jaskowiak, kl. Ic oraz Weronika Orzech, kl. IIId

Copyright © 2015
1569511 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: