Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatCzerwiec 24 2018 03:02:30 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Danych Osobowych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2018

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
O miłości słowem i muzyką

Po raz czwarty w Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbył się koncert pt. „Miłość niejedno ma imię”, którego inicjatorką i reżyserką jest pani Magdalena Halikowska.16 lutego br. tak jak w poprzednich latach, motywem przewodnim była miłość w różnych odsłonach. Wykonawcy zaprezentowali się, recytując, śpiewając (w języku polskim oraz rosyjskim), a nawet grając na instrumentach utwory o tematyce miłosnej.

Wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Nic dwa razy” oraz „Poszłam pożegnać go do przedpokoju” Anny Achmatowej wyrecytowała Maja Bednarz z klasy IId. Kolejne teksty – „Pieśń ostatniego pożegnania” Anny Achmatowej oraz fragment z książki Nicholasa Evansa pt. „Serce w ogniu” mogliśmy usłyszeć w wykonaniu Amelii Borowik – uczennicy klasy IIa. W całkiem innej niż dotychczas odsłonie ujrzeliśmy i usłyszeliśmy jeden z występów wieczorku poezji miłosnej – mowa o Paulinie Fryc z klasy Ic, która zaprezentowała się w utworze pt. „River flows in you” wykonanym na pianinie. Kolejną wykonawczynią była wokalistka również z naszej Szkoły – Agnieszka Seweryn z IIIa, która zaśpiewała utwór Marii Sadowskiej pt. „Bo kiedy nie ma miłości”. Koleżanka z tej samej klasy – Natalia Sęk wykonała piosenkę pt. „Na skrzydłach roztańczonych marzeń” Piotra Rubika. Ostatnią licealistką była Weronika Wójcik z klasy IIb, która zaprezentowała się w utworze Hanny Banaszak pt. „Samba przed rozstaniem”. Należy również wspomnieć o gościnnych występach dwóch absolwentek naszej Szkoły – Anicie Zapale oraz Annie Sowie. W wykonaniu Anity mogliśmy usłyszeć utwór Anny German pt. „Echo miłości” w języku rosyjskim oraz „Pieśń Priscilli” z filmu „Wiedźmin”. Anna wyrecytowała utwór Adama Mickiewicza pt. „Romantyczność”. Wystąpił również gościnnie, akompaniując sobie na gitarze, absolwent naszego LO – Tomasz Blicharski, który wykonał piosenkę Dżemu „Wiem, na pewno wiem”. Wszystkim wykonawcom, ale przede wszystkim pomysłodawczyni koncertu – pani Magdalenie Halikowskiej – serdecznie gratulujemy. Sądząc po reakcji widowni, występy dostarczyły wielu wrażeń i wzruszeń. Mamy nadzieję, że za rok, z okazji walentynek znów usłyszymy ze sceny ZOK-u o miłości…

Tekst: Weronika Wójcik, kl. IIb
Foto: pani Magdalena Halikowska

Copyright © 2015
1548988 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: