Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatWrzesień 30 2016 18:49:07 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2016/2017


Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2016

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

Mam haka na czerniaka

www.cg.edu.pl

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Licealistki na scenie

W ramach III Targów Rolno-Spożywczych i X Prezentacji Gospodarczych Ziemi Ząbkowickiej, 17 września br. odbyły się występy wokalne uczennic naszego Liceum. Choć pogoda nie dopisywała, Natalia Sęk i Weronika Krzysztofczyk wraz z siostrą Patrycją umiliły czas wystawcom i zwiedzającym piosenkami w języku polskim i angielskim.

Czytaj więcej...
W świecie immunologii

Na zewnątrz zimno i ponuro – pogoda sprzyjająca melancholii. Nic dziwnego, że ludzie stają się coraz bardziej osowiali, a uczniowie tracą zapał do nauki. Chwila, przecież to dopiero drugi tydzień szkoły! Skąd więc czerpać bodźce do dalszej edukacji?

Czytaj więcej...
Licealiści pamiętają

77 lat temu, 17 września 1939 r. Armia Czerwona wkroczyła na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, która była już w stanie wojny z Niemcami. W ten sposób zrealizowano podpisany w Moskwie 23 sierpnia 1939 r. układ Ribbentrop – Mołotow.

Czytaj więcej...
„(…) kropka pod znakiem zapytania”, czyli licealiści w trosce o środowisko

Niezwykła różnorodność natury wynika przede wszystkim z minimalnej działalności człowieka. Na przestrzeni lat ingerencja ta uległa jednak nasileniu, wskutek czego zakłada się, iż rozwój przyrodniczego środowiska skazany jest na niepowodzenie.

Czytaj więcej...
III ZĄBKOWICKIE TARGI ROLNO-SPOŻYWCZECzytaj więcej...

„Quo vadis” w plenerze

Od kilku lat, na przełomie lata i jesieni odbywa się w naszym kraju wydarzenie, w którym biorą udział dorośli i dzieci, politycy i zwykli obywatele. Nazwano je Narodowym Czytaniem, bowiem w wielu miejscowościach usłyszeć można głośno interpretowane utwory należące do klasyki polskiej literatury. A zaczęło się to w 2012 roku, kiedy z inicjatywy ówczesnego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego w różnych zakątkach kraju czytano głośno i publicznie „Pana Tadeusza”.

Czytaj więcej...
Pamiętaliśmy…

1 września 1939 roku nastąpił niemiecki atak na Polskę. Agresor wystawił prawie dwa miliony żołnierzy, ponad dziewięć tysięcy dział, około trzech tysięcy czołgów i dwa tysiące samolotów. Wojsko Polskie dysponowało dwukrotnie mniejszą liczbą żołnierzy oraz dział, czterokrotnie mniejszą liczbą czołgów i pięciokrotnie mniejszą liczbą samolotów. Po 6 latach walki z faszyzmem na wielu frontach przyszło zwycięstwo. II wojna światowa zakończyła się 8 maja 1945 roku.

Czytaj więcej...
Licealiści żyją z pasją, nie z dopalaczami!

Od 4 kwietnia 2016 r. w naszej Szkole rozpoczęła się akcja „Pakt przeciwko dopalaczom”. Jej celem było zwrócenie uwagi na szkodliwość dopalaczy, a jednocześnie przesłanie, że życie bez wszelkich używek może być dużo lepsze i piękniejsze. Mimo że działania miały miejsce w ubiegłym roku szkolnym, to przecież problem jest wciąż aktualny i ważny.

Czytaj więcej...
Rok szkolny 2016/17 rozpoczęty!

Pierwszego września w auli Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich spotkali się wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz przedstawiciele rodziców, aby uroczyście zainaugurować kolejny, już 71. w historii, rok szkolny. Uroczystość rozpoczął Mateusz Jeł, przewodniczący samorządu uczniowskiego.

Czytaj więcej...
NARODOWE CZYTANIECzytaj więcej...

Łączy nas Grecja

Jedną z wielkich moich pasji jest organizowanie i prowadzenie wycieczek zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Od czasów studenckich interesowały mnie podróże po Europie Południowej : Włochy południe Francji i Hiszpania. Od 2002 roku podróżuję po Grecji . Nie ukrywam, że jestem zafascynowana kulturą i otwartością Greków. Nikos Kazantzakis powiedział w Greku Zorbie:" w Grecji cuda zdarzają się na zawołanie".

Czytaj więcej...
Strona 1 z 77 1 2 3 4 > >>
 
Copyright © 2015
954125 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: